Macierewicz rozmawiał z Trumpem o katastrofie smoleńskiej. „Prezydent USA był zszokowany, gdy się o tym dowiedział”

Trump ma dość!
Prezydent USa Donald Trump Źródło: Twitter

Podczas lipcowej wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa rozmowę z nim odbył szef Ministerstwa Obrony Narodowej Atonii Macierewicz. W wywiadzie dla „Gazety Polskiej” Macierewicz wyznał, że przywódca światowego mocarstwa był „lekko zaskoczony” tym co usłyszał od ministra. Sprawa dotyczyła katastrofy smoleńskiej.

Macierewicz opowiadał o tematach jakie poruszył z Trumpem w trakcie jego wizyty w Polsce. Po prawie dwóch miesiącach od spotkania wiadomo już, że panowie rozmawiali o obronności, bezpieczeństwie, śledztwie ws. katastrofy smoleńskiej, zwrocie wraku oraz pomocy ze strony USA w ustaleniu przyczyn tragedii z 10 kwietnia 2010 roku.

Sam minister w rozmowie z „GP” wyznał, że jest przekonany, iż amerykanie pomogą w ustaleniu przyczyn katastrofy.

Zobacz: Główny strateg Trumpa: „Nie ma opcji militarnej wobec Korei Północnej. Załatwili nas. 11-milionowy Seul mógłby zniknąć w ciągu pół godziny”

„Podnosiłem ten temat podczas rozmowy przedstawicieli rządu RP z prezydentem USA. Zależy nam przede wszystkim, by administracja USA udostępniła komisji smoleńskiej materiały, jakie są w posiadaniu National Transportation Safety Board, czyli odpowiednika polskiej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Ta instytucja posiada dane będące wynikiem badania amerykańskich urządzeń nawigacyjnych znajdujących się w samolocie. Były analizowane w USA i tam pozostała część informacji, dotychczas nieudostępniona ani stronie rosyjskiej, ani komisji Millera” – stwierdził szef MON.

Macierwicz zaznaczył, że prezydent Stanów Zjednoczonych „był lekko zszokowany, gdy dowiedział się, że przedstawiciele poprzedniej administracji nie udostępnili Polsce tych informacji”.

4 KOMENTARZE

  1. Sranie w banie. Trump posłuchał „Pull up, errain ahead” 30x i stwierdził, że przyczyna katastrofy była nieznajomość języka angielskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here