Europejski Dom Historii – Europejski Dom Fałszerstw. Skandaliczny projekt eurobiurokratów

Słoweński filizof-marksista Slavoj Żiżek fot. Wikipedia CC 2.0 autor: Andy Miah

Profesor Andrzej Nowak podzielił się ostatnio swoimi refleksjami na temat
Domu Europejskiej Historii przy Parlamencie Europejskim. Profesor zwiedził tą niedawno otwartą instytucję. Wrażenia są szokujace.

W tym Domu, pokazujacym na 5 piętrach historię naszego kontynentu, nie ma miejsca ani na naukę, ani na technologię, ani na kulturę.

O chrześcijaństwie jest powiedziane, że „była taka religia, która zdominowała kontynent, ale już na szczęscie ustępuje” O narodach tam się mówi, że są to przjeściowe twory, które pojawiły się 200 lat temu.

Odniośnie filozofii jest tam pokazanych tylko 2 myślicieli: Arystoteles i … Slavoj Żiżek. Ten drugi to współczesny słoweński filizof-marksista. Nie ma w Domu Europejskiej Historii, ani Platona, ani św.Augustyna, ani Tomasza z Akwinu, ani Erazma z Rotterdamu, ani Spinozy, ani Pascala, ani Leibnitza, ani Hobbesa, ani Rousseau, ani Woltera, ani Kanta, ani Hegla, żeby wymienić tylko część z tych najwybitniejszych. Za to jest miejsce dla trzeciorzędnego filozofa, epigona po komuniźmie.

Oczywiście, ale na innych piętrach jest kilka miejsc poświęconych Karolowi Marksowi, jako autorowi promiennego i szlachetnego protestu.

Trochę miejsca jest poświęcone sprawom polskim.
1. Trylogia Sienkiewicza przedstawiona jest jako dzieło uczące nienawiści.
2. Piłsudski pokazany jest w gablocie z krwawymi dyktatorami.
3. Za to w pozytywnym kontekście pokazany jest inny Polak, Dzierżynski.

Nie brakuje dyktatorów-morderców. Np. Stalin pokazany jest jako ten, ktory wraz z innymi szlachetnymi ludźmi udziela pomocy republikańskiej Hiszpanii.

Czytaj też: Dziś rocznica zbójeckiej napaści wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację. Tak zdławiono wolność

Szczytem zakłamania, obłudy i zwykłego chamskiego historycznego falszerstwa jest pokazanie ofiar II WŚ. Tam pokazana jest zabiedzona niemiecka rodzina wypędzana ze swojego rodzinnego domu, a dla kontrastu pokazana jest młoda, elegancka, dobrze ubrana Polka opuszczająca obóz dla przesiedleńców, gdzieś, zapewne w Niemczech.

Rok 1989 r.- wszystkim wydarzeniom w krajach Europy Wschodniej poświęcone 2 minuty filmu. Resztę tego filmu – 5 minut jest poświecone Niemcom, z przesłaniem, że to oni zjednoczyli Europę.

Czytaj też: „Polskie Termopile”. Uroczystości rocznicy bitwy pod Zdwórzem. Polska młodzież walczyła i zginęła jak Spartanie

Odnośnie Polski jest jeszcze wielka fotografia prezydenta Kwaśniewskiego przepraszajacego za Jedwabne oraz informacja, że dopiero książka Tomasza Grossa, uświadomiła Polakom jak było naprawde, ponieważ przedtem chwalili tylko komunistyczną partyzantkę.

Profesor Andrzej Nowak uważa, że cały ten „Dom Europejskiej Historii” prawie, że nic nie pokazuje, to co jest ważne dla Europejczyka. Nie ma tam nie tylko znanych filozofow, ale w ogóle znanych ludzi, takich jak np.: Szekspir, Goethe czy Dostojewski. Nie ma tam nuaki, kultury, techniki europejskiej ponieważ autorzy tego obłędnego projektu uznali, że one pochodza z wyzysku kolonialnego. To co jest, ma być obowiązkowe dla przyszłych pokoleń Europejczyków. Oni mają być odcięci od prawdziwych dokonań swoich przodków.

Ten projekt tak naprawde preferuje niemiecki punkt widzenia historii, a właściwie niemieckiej lewicy, dlatego też m.in. takie ludobójcze wydarzenie jak holokuast jest w tym projekcie rozmyte.

Źródło: Stowarzyszenie Solidarni 2010

13 KOMENTARZE

 1. Tak oto lewackie pomyje i gówno rozlewa się na Europę, a swoim smrodem absorbuje inne kontynenty i kultury. Szkoda gadać- coś trzeba z tym zrobić, albo trzeba będzie w tym gównie utonąć. Paskudna perspektywa:(

   • Po pierwsze jak chwalisz konfidenta Dzierżyńskiego, który chciał skończyć z Panami to jak możesz dać sobie cymbale podpis „pan”. Zmień to na OBUWATEL lub lepiej TOWARZYSZ IDIOTO, Panowie to w kapitaliźmie.
    Po drugie: Poddaj się lepiej eutanazji, lepiej dla świata.

   • Dzierżyński występował przeciwko „panom”. Zatem kula w łeb za oczernianie pamięci wielkiego sowieckiego bohatera, towarzysza Dzierżyńskiego, któremu dłoń nigdy nie zadrgała, gdy strzelał w głowy panów, nie tylko polskich, matole jeden.

   • uzupełnienie
    …żeby nie było, to było ironicznie i sarkastycznie napisane.
    Oczywiście Dzierżyński rodzinnie, etnicznie, kulturowo był Polakiem, ale wybrał sobie za ojczyznę, Związek Sowiecki, gdzie ochoczo pełnił funkcję ludobójcy. Szczególnie ohydna postać. Współczucie dla jego ofiar i rodziny, która z taką hańbą żyć musiała.

 2. Dzisiaj w południe TVP Historia nadawała film pt „Zachód i islam” ,2 z 3 części , więc chetni mogą się jeszcze załapać na obejrzenie 3 odcinka prawdopodobnie w przyszła niedzielę .W tym filmie różni ludzie na serio twierdzili , że cała wiedza,nauka i kultura europejska została dana nam przez Arabów . Dowodem na to jest np przepisanie z arabskiej książki w X wieku przepisu na maść z żywokostu Oglądałem ten film przy okazji robiąc coś innego ,więc może coś przeoczyłem . Film jest produkcji niemieckiej, stanowi świetne uzupełnienie do „Domu kłamstwa” i jednocześnie wyjaśnia , do czego zmierza narracja niemieckich komunistów z Merkel na czele. Przy okazji równiez informuje nas , że w TVP Niemcy cały czas robią bez problemu swoja propagandę .

  • Chyba im odbiło. Oczywiście Arabowie mieli duży wkład w rozwój matematyki, medycyny i innych dziedzin, ale opierali się na dorobku antycznych greków, rzymian i Żydów oraz wpływach indyjskich, które to wątki umieli twórczo połączyć. Czyli głównie czerpali z tej skarbnicy, na której jest postawiona szeroko rozumiana zachodnia cywilizacja. Kultura arabska/muzułmańska to tylko odrośl, rzekłbym trochę krzywa, choć także pełna uroku, jak Baśń z Tysiąc i Jednej Nocy. Ale urok, może być też wszeteczny.
   Nie po to pod Poitiers i Wiedniem, Europejczycy zatrzymywali najazd islamu, abyśmy teraz się poddawali. Zachód sam siebie wyniszcza, pod pozorem poszerzania zakresu wolności. Nie islam jest groźny, ale rak, który toczy Zachód, czyniąc NAS bezbronnymi.

 3. Mowa nienawiści

  „Dam jemu w mordę” – te miłości słowa
  KOD-u rzuciła organizatorka.
  Michnika bronić w prewencji gotowa.
  Przed kim? Już nie ma na sali potworka…

  Wyszedł rzuciwszy: „Pozdrowi Pan brata!” –
  Oburzające słowa nienawiści!!!
  Użył metody, jak „ubecka szmata”.
  („UBekom bliscy są polscy faszyści!”)

  Bywa, że m i l c z ą c nienawiści mowę
  Sączą, na przykład podpaliwszy kukłę.
  I na to prawo być musi gotowe!
  Ma uwypuklać, co nie dość wypukłe…

  Straszliwy baner chcą kibice Legii
  Rozwiesić („Niemiec zabija Polaka”).
  Już prewencyjnie winni działać biegli,
  Co rozpoznają: „faszyzmu kloaka!”.

  Węch niezawodny takiego biegłego
  Bierze się z nosa, który wzbudza zawiść;
  Z nosa miłości, nosa wypukłego,
  Co prewencyjnie wyczuwa nienawiść.

  Z czasem, gdy na to Wielki Brat przyzwoli,
  Policja Myśli każdą myśl oczyści.
  Odszkodowania będzie płacić Polin.
  I zniknie wreszcie mowa nienawiści!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here