Naczelny rabin Katalonii nawołuje Żydów do opuszczenia Hiszpanii. To miejsce jest stracone

Twitter

Meir Bar-Hen naczelny rabin Katalonii i Barcelony twierdzi, że Hiszpania jest rozsadnikiem islamskiego terroryzmu w Europie. Namawia Żydów do puszczenia kraju i kupowania posiadłości w Izraelu.

Meir Ben Hen komentując zamachy w Barcelonie stwierdził, iż społeczność żydowska w Hiszpanii skazana jest na zagładę z powodu radykalnego islamizmu i niechęci hiszpańskich władz do zmierzenia się z problemem.

Naczelny rabin Katalonii zaczął zachęcać swoich rodaków do opuszczenia Hiszpanii, kupowania posiadłości w Izraelu i osiedlania się tam
Według rabina Hiszpania od lat jest rozsadnikiem islamskiego terroryzmu na Europę.

Nie jesteśmy tu na stałe. Mówię to członkom naszej społeczności – powiedział Meir w wywiadzie dla Żydowskiej Agencji Telegraficznej JTA. – Zachęcam ich by kupowali posiadłości w Izraelu. To miejsce jest stracone (Hiszpania – przyp. red.). Nie powtarzajmy błędów Żydów z Algierii i Wenezueli. Lepiej wyjechać wcześniej, niż za późno – mówił rabin.

Zobacz też: CIA ostrzegało Hiszpanów przed zamachem. Już w czerwcu wiedzieli, że terroryści uderzą w Barcelonie

Częścią problemu, który został ujawniony w trakcie zamachów jest według rabina obecność dużej muzułmańskiej społeczności o radykalnych przekonaniach. – Jak tylko ekstremiści i terroryści osiedlą się wśród nas, to prawie niemożliwym staje się pozbycie ich –powiedział Meir. Według niego, cała Europa jest już stracona.

Rabin oskarża też o bierność hiszpańskie władze, które według niego nie chcą się zmierzyć z islamskim terroryzmem. Wskazał na decyzję hiszpańskich władz, które zezwoliły palestyńskiej terrorystce Leili Khaled na przyjazd do Hiszpanii na targi książki.

Khaled została skazana za udział w spisku mającym na celu porwanie samolotu. – To oznacza, że władze nie rozumieją natury terroryzmu – mówi rabin.

Mimo głosów, by zabronić terrorystce wjazdu organizatorzy targów powitali ją wielkimi plakatami na mieście, a Ada Colau Ballano lewacka burmistrz Barcelony przeforsowała w Radzie Miejskiej rezolucję potępiającą Izrael.

Od słów rabina zdystansowała się Federacja Żydowskich Społeczności w Hiszpanii. W wydanym oświadczeniu Federacja pisze, iż „ma pełne zaufanie do służb bezpieczeństwa, które codzienną praca zapobiegają fanatycznym i radykalnym muzułmanom sianie strachu i terroru w hiszpańskich miastach.”

Tymczasem hiszpańskie służby bezpieczeństwa doradzają rabinowi, by ze względów bezpieczeństwa nie pokazywał się publicznie, bo wyraźnie widać, iż jest Żydem.

Zobacz też: Kolejny akt barbarzyńskiego antysemityzmu we Francji. W Lyonie sprofanowano miejsce upamiętniające zagładę żydowskich dzieci