Będą roszady w PiS-ie. Beata Szydło zostanie zastąpiona na stanowisku premiera. Głównym kandydatem nasz „ulubieniec” – minister Morawiecki

Beata Szydło i Mateusz Morawiecki. / fot. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Reklama / Advertisement

Jak donosi dzisiejszy „Fakt” w PiS-ie szykuje się kolejna zmiana. Po tym, jak w 2015 roku nastąpiła wymiana pokoleniowa i twarzami Prawa i Sprawiedliwości zostali Andrzej Duda i Beata Szydło, teraz do roli lidera na 2019 rok…szykowany jest Mateusz Morawiecki.

Według źródeł w gazety w PiS-ie, Beatę Szydło ma zastąpić, nie jak przewidywano Jarosław Kaczyński, ale Mateusz Morawiecki.

Morawiecki w naszym socjalistycznym społeczeństwie nie ma dużego elektoratu negatywnego, ludzie oceniają jego działania raczej pozytywnie. Sam Kaczyński zdaje sobie sprawę, że jego ponowne wejście na oficjalne stanowisko mogłoby się skończyć źle dla partii.

Czytaj więcej: Morawiecki przeszedł samego siebie! Chce, żeby wszyscy Polacy zaparkowali na emigracji. Oto, co przygotował dla kierowców

Zgodnie z informacjami podanymi przez „Fakt”  „projekt Morawiecki”, bo taki kryptonim ma akcja PiS-u, szykowany jest pod kątem wyborów w 2019 roku, do czasu wcześniejszych wyborów samorządowych, nie dojdzie do żadnych zmian.

Według informatora z PiS-u, który miał rozmawiać z gazetą, postać Beaty Szydło została zapamiętana głównie jako krytykantka poprzedniej ekipy rządzącej, co na pierwszym etapie po przejęciu władzy się sprawdzało, ale dłużej nie wypali. Teraz potrzeba nowej twarzy.

Beata Szydło po takich roszadach miałaby się przenieść do Parlamentu Europejskiego.

Reklama / Advertisement