Mocne słowa Marka Jurka do Timmermansa: „Prosimy o respektowanie naszej suwerenności, naszej konstytucji a nie używania prawa w sposób instrumentalny”

Marek Jurek fot Jan Bodakowski
Marek Jurek fot Jan Bodakowski
Reklama / Advertisement

Szef Prawicy Rzeczypospolitej europoseł Marek Jurek apelował w czwartek do wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, by szanował suwerenność Polski w ramach swoich działań wobec naszego kraju.

-„Działania, które pan podejmuje, musi pan realizować w ramach prawa. KE ma prawo zarzucić Polsce, (..) każdemu krajowi naruszenie wartości unijnych, ale musi ten wniosek złożyć do Rady Europejskiej i cierpliwie czekać na jej werdykt” – zaznaczył

Czytaj też: Timmermans szantażuje Polskę w przeddzień rocznicy wybuchu II WŚ? „Gdyby Niemcy były silniejsze to Polska nie miałaby granicy tam gdzie ma” [VIDEO]

Szef Prawicy Rzeczypospolitej europoseł Marek Jurek apelował w czwartek do wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, by szanował suwerenność Polski w ramach swoich działań wobec naszego kraju.

Panie przewodniczący, Pan oczywiście ma prawo mieć dowolne poglądy, wiem , że one sa doceniane w Polsce przez opozycję. Otrzymał Pan od nich nagrodę opozycyjną. Ale działania, kóre Pan podejmuje musi realizować w ramach prawa.

Komisja Europejska ma prawo zażucić Polsce, Węgrom, Czechom, Holandii, każdemu krajowi naruszenie wartości zawartym w artykule 2 traktaatów. Ale musi ten wniosek złożyc do rady europejskiej i cierpliwie czekać na jej werdykt.

Wnioskujący nie może antycypować ocen. A tym bardziej komisja europejska powinna np. respektować fakty, że nie ma jednomyślności wśród państw Unii Europejskiej w kwestii zarzutów przeciwko naszemu krajowi, o czym świadczy stanowisko choćby Węgier.

Prosimy o respektowanie naszej suwerenności, naszej konstytucji a nie używania prawa w sposób instrumentalny bo nie po to kończyliśmy z marksizmem, który miął instrumentalną koncepcję prawa. Który uważał, że prawo jest narzędziem w rękach władzy.I nie chcemy do tego wracać.

Przypomniał, że wśród państw członkowskich nie ma jednomyślności w tej sprawie, co – jego zdaniem – KE powinna brać pod uwagę.- mówił Marek Jurek.

Przeczytaj też: Betonowe barykady na niemieckich ulicach. Nazywają je „Merkel Lego”. Europejskie miasta grodzą się jak w średniowieczu

Tvp Info/PAP/ Wolność24

Reklama / Advertisement