Uwaga na zakażone łososie. Śmiertelne zatrucie w Danii po zjedzeniu partii polskich ryb. Krajowe sieci też zaczynają wycofywać je z półek

Łosoś fot. Pixabay

Jedna osoba zmarła a trzy są w stanie ciężkiego zatrucia po spożyciu wędzonych łososi z polskiej wytwórni BK Salmon. W produkcie wykryto niebezpieczną bakterię Listerię.

O sprawie poinformowała firma Dansk Supermarked Group, do której należą sieci Netto, Bilka, Føtex and Salling. DSG wycofało partie polskiego łososia ze sklepów. BK Salmon był jednym z głównych dostawców łososi dla DSG.

Czytaj też: Masowe zatrucie w obozie dla uchodźców. To może być robota islamistów i zemsta na łamiących post w ramadanie

Już w maju duński odpowiednik naszego sanepidu wykrył pierwszy przypadek zatrucia bakterią Listeria monocytogenes.

W sierpniu ponownie u trzech Duńczyków wykryto groźną bakterię. Jeden z pacjentów zmarł, pozostali są w stanie, który lekarze określili jako bardzo ciężki. Późniejsza kontrola wykazała, że to właśnie w paczce z polskiej przetwórni była śmiertelnie niebezpieczna Listeria.

Czytaj też: Ta budowa wkurzy Putina. Wiadomo już, kiedy ruszy budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną

Ta sprawa ma także polski odprysk. Francuska Meralliance, która również ma przetwórnie w Polsce, wycofała partie wędzonego łososia z sieci Carrefour. Powodem było także zagrożenie związane z możliwością zakażenia Listerią

Źródło: Money.pl

5 KOMENTARZE

  1. Polskich? To od kiedy Polacy a nie Norwegowie farbują łososia na różowo? I wystarczy sprawdzić w rejestrze sądowym, że nazwiska w tej firmie to jakieś „polskawe” a nie polskie są… :-))))))))))))))

  2. Mówiłem nie nakręcać wojny handlowej z Francją. Spokojnie poczekać do wyborów w Niemczech. Gdzieś się Ruskom śpieszy? Zobaczymy kogo im wybierze republika piracka (skoro już fałszywy syjon zaimplementował ten korupcyjny system wykorzystajmy okazję do sprawdzenia czystości doktrynalnej waspów). Kto więcej wylicytuje czy boga-ci czy szatany. Jak piraci znów zaprezentują tendencję do ulegania agendzie bestii (w tym kolorowych mieszańców i gadów) przeciw białym to nie ma co się szczypać i ich kończymy. Wtedy wojna handlowa to będzie mały pikuś przy czystkach przed wojną rasową jak sprzed 7 tysięcy lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here