Janusz Korwin-Mikke: „O tym, że za 40 lat ZUS zbankrutuje napisałem już w 1978 roku”

Janusz Korwin-Mikke ZUS
Janusz Korwin-Mikke ZUS
Reklama / Advertisement

W jednym ze swoich najnowszych wpisów na Facebooku Janusz Korwin-Mikke przypomniał, że „O tym, że za 40 lat ZUS zbankrutuje napisałem już w 1978”.

Prezes partii Wolność przypomniał też, że Prezes ZUS stwierdził „Młodzi muszą oszczędzać, żeby móc godnie żyć na emeryturze”

Według europosła „Deficyt ZUS w tym roku ma wynieść ponad 50 mld zł, a w 2023 r. przy optymistycznym założeniu może osiągnąć 73 mld zł, a w pesymistycznym wariancie nawet 100 mld zł:

O tym, że za 40 lat ZUS zbankrutuje napisałem już w 1978 r. w podziemnej broszurze o ubezpieczeniach, pisałem także o tym wielokrotnie w ANGORZE i z kilkadziesiąt razy w innych pismach. Społeczeństwo mimo to nadal głosowało na te śmieszne partyjki złodziei, socjalistów, bandytów i agentów bezpieki (z dużą domieszką pospolitych durniów) zamiast na jedyną rozsądną partię. Mówi się o tym, że ZUS będzie musiał drastycznie zmniejszyć emerytury. Przecież to było oczywiste. Dla każdego, kto myśli. Nie moja wina, że ludzie myślą tylko na rok naprzód (a politycy na 3 lata naprzód – bo za 4 lata będą wybory…).

Ja już 40 lat temu pisałem, że ZUS musi zbankrutować! To nie było trudno przewidzieć. Ale żyjemy w d***kracji: kogo obchodziło, co będzie za 40 lat? Za 20 lat? Za 10 lat? Teraz, gdy bankructwo ZUS nastąpi za kilka lat, ludzie zaczynają się interesować. Niektórzy nawet pytają: dlaczego tak się stało? Stało się – bo się stać musiało. „To nie jest kryzys – tylko REZULTAT”. Jedni pytają też z drżeniem: „To co: ZUS nie będzie płacił?”. A drudzy: „E, takie bajanie: płacił, to i będzie płacił!”.

Otóż ZUS istotnie nie zbankrutuje – bo już jest bankrutem. Podtrzymywanym sztucznie przez reżim. Formalnie ZUS nie zbankrutuje – bo nie jest spółką ani firmą prywatną. A co zrobi? ONI mają różne możliwości – i próbują wszystkich. Od zagrabienia pieniędzy z OFE, przez podwyższanie wieku emerytalnego i podwyżkę składek emerytalnych po zmniejszenie emerytur.

Kiedyś na wiecu w Mielnie ktoś spytał: „Kiedy wreszcie Prawica dojdzie do władzy?”. Odpowiedziałem: „Ludzie zmądrzeją, gdy zbankrutuje ZUS”. Na co stojący obok mnie ówczesny prezes UPR, oświadczył przytomnie, że wtedy to żadna sztuka: ludzie będą tak wściekli… Prawica jednak powinna dojść do władzy, zanim ONI rozkradną resztę majątku – by uratować, co się da!”

Janusz Korwin-Mikke ZUS
Janusz Korwin-Mikke ZUS

O ZUS pisaliśmy w
Andrzej Sadowski pokazuje jak można rozwiązać kwestie nieuniknionego bankructwa ZUS-u w Polsce

Reklama / Advertisement