Irma zniszczyła wyspę miliardera. „Nigdy nie widziałem czegoś takiego”. Kiedyś nocleg kosztował tam 80 tysięcy dolarów

branson_necker_wolnosc24
fot. pixabay.com / wikipedia.org
Reklama / Advertisement

Niszczycielska moc huraganu Irma nie oszczędza nikogo. Nawet miliarderzy tracą swoje majątki. Takiej sytuacji doczekał się Richard Branson, który stracił prywatną wyspę Necker.

„Nigdy nie widziałem czegoś takiego. Necker została zniszczona” – skomentował wydarzenia miliarder, właściciel między innymi Virgin Mobile.

Zobacz także: „Największa ewakuacja w historii”. Huragan IRMA, zbliża się do Florydy. Setki tysięcy amerykanów ucieka w głąb kontynentu [FOTO/VIDEO]

W trakcie, gdy przez wyspę przechodziła Irma, Branson musiał ukryć się wraz z rodziną w piwnicy swojej posiadłości. Po wyjściu na zewnątrz zobaczył obraz, który mógł spowodować łzy w oczach. Po pięknym domu nie pozostało kompletnie nic.

Straty są na prawdę ogromne. Na wyspie Necker poza rodziną Bransona żyło około 100 osób. W przypadku chęci noclegu w tym miejscu klienci musieli wydać za noc kwotę bliską 80 tysięcy dolarów.

Jak poinformowało amerykańskie Centrum ds. Huraganów w Miami, Irma wciąż zaliczana jest do najwyższej, piątej kategorii w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona, a szybkość jej wiatru wynosi ok. 280 km/h.

Przypomnijmy, Irma dotychczas zabiła na karaibskich Wyspach Zawietrznych co najmniej 14 osób i wyrządziła olbrzymie zniszczenia. Najbardziej spustoszone zostały wyspy Saint Martin, Barbuda oraz brytyjskie i amerykańskie Wyspy Dziewicze. Żywioł wyrządził też poważne zniszczenie na Dominikanie i Haiti.

źródło: Independent / Wolność24.pl

Reklama / Advertisement