Osiem dużych walizek i sześć kartonów szczelnie wypełnionych milionami dolarów. Wszystko z łapówek. Zobacz u kogo policja znalazła taką kasę

Miliony dolarów z łapówek spakowane w kartony i walizki. Foto: Policia Federal
Miliony dolarów z łapówek spakowane w kartony i walizki. Foto: Policia Federal

Brazylijska policja federalna aresztowała w piątek Geddela Vieirę, byłego ministra trzech rządów, współpracownika obecnego prezydenta Michela Temera. W mieszkaniu przyjaciela Vieiry policja odkryła ukryte tam przez byłego polityka 16 milionów dolarów.

W chwili gdy policja wpadła na trop ukrywanych przez Vieirę pieniędzy, które pochodziły prawdopodobnie z łapówek, były polityk przebywał od jakiegoś czasu w areszcie domowym w związku ze śledztwem prowadzonym przez prokuratora w sprawie korupcji, jaką wykryto w państwowym banku – Federalnej Kasie Gospodarczej.

Zobacz też: Huragan Irma uderzył w Kubę. Siła wiatru ponownie wzrosła. Floryda przygotowuje się na najgorsze. Kolejne wyspy spustoszone

Vieira był w latach 2007-2010 ministrem integracji narodowej, a następnie bliskim współpracownikiem obecnego prezydenta w Partii Demokratycznego Ruchu Brazylijskiego.

Na portalach internetowych brazylijskich dzienników oglądać można w piątek wykonane przez policję zdjęcie „skarbu” byłego ministra. Jest to osiem dużych walizek i sześć kartonów szczelnie wypełnionych banknotami. Obok portale publikują liczne zdjęcia Vieiry wykonane w trakcie jego aresztowania.

Na banknotach, jak informują brazylijskie media, policja znalazła odciski palców byłego ministra.

Jest to największa kwota pieniędzy niewiadomego pochodzenia znaleziona dotąd przez brazylijską policję federalną w trakcie dochodzeń prowadzonych na wielką skalę w sprawach związanych z zarzutami korupcyjnymi. (PAP)

Geddel Quadros Vieira Lima, polityk i złodziej z Brazylii.
Geddel Quadros Vieira Lima, polityk i złodziej z Brazylii.

Zobacz też: Ciężkie szkolne plecaki rujnują zdrowie dzieci. Jest na to sposób. Zobacz jak z tym poradził sobie sektor prywatny we Włoszech

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here