Uradowany Jarosław Kaczyński po rozmowie z prezydentem Andrzejem Dudą. Dogadali się. Wiadomo o czym rozmawiali

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w dobrym humorze opuścił Belweder po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Foto: PAP/Tomasz Gzell
Prezes PiS Jarosław Kaczyński w dobrym humorze opuścił Belweder po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Foto: PAP/Tomasz Gzell

Rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim dotyczyła projektów ustaw sądowniczych; przebiegała w bardzo dobrej atmosferze – powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński zasugerował, że rozmawiano o jeszcze innych ważnych sprawach, ale „nie został upoważniony do ich przekazania.”

„Rozmowa dotyczyła ustaw sądowniczych, których propozycje ma złożyć pan prezydent, i ustalenia drogi aby te ustawy zostały uchwalone i naprawiały polskie sądownictwo” – powiedziała Beata Mazurek.

Zobacz też: Osiem dużych walizek i sześć kartonów szczelnie wypełnionych milionami dolarów. Wszystko z łapówek. Zobacz u kogo policja znalazła taką kasę

Na Twitterze napisała: „B.dobra atmosfera rozmowy JK z PAD dot.ustaw ref.sąd.,uzgodnienia drogi ich uchwalenia – by skutecznie naprawić polski wymiar sprawiedliwości”.

Prezydent Andrzej Duda zadeklarował w rozmowie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, że jest zwolennikiem prawdziwej reformy wymiaru sprawiedliwości i liczy, że jego projekty ws. SN i KRS będą poparte w Sejmie – powiedział rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

„Rozmawiano na tematy najważniejsze dla Polski” – poinformował Łapiński w rozmowie z dziennikarzami. „To była dobra rozmowa i dobra atmosfera” – dodał.

Według Łapińskiego, prezydent zapewnił, że obie ustawy będą zgodne z konstytucją i „nie będą zawierać tych poprzednich błędów, które wskazał w swoich wetach”.

„Prezydentowi zależy na uchwaleniu tych ustaw” – dodał. Rozmowy prezydenta w tej sprawie zapowiedziane na przyszły tydzień uzasadnił tym, „by pozyskać jak najszersze poparcie dla tych ustaw w parlamencie”.

Rzecznik prezydenta nie chciał mówić o szczegółach zapisów projektów. Spytany, czy prezydent przedstawił je prezesowi PiS, Łapiński odpowiedział, że nie. Według niego, „deadline” na przedstawienie tych projektów to 24 września. „Do tego czasu na pewno te ustawy zostaną zakończone” – oświadczył Łapiński.

Podkreślił, że „co do innych spraw, nie został upoważniony do ich przekazywania”.

Kanceleria Prezydenta RP zamieściła też po spotkaniu na Twitterze dwa wpisy:

„Rozmowa Prezydenta RP z Prezesem @pisorgpl dotyczyła najważniejszych dla państwa spraw i odbyła się w dobrej atmosferze”; „Podczas spotkania @AndrzejDuda i Jarosław Kaczyński wymienili opinie nt. sytuacji w kraju. Poruszyli m.in. kwestię reformy wymiaru sprawied.”.

Zobacz też: Huragan Irma uderzył w Kubę. Siła wiatru ponownie wzrosła. Floryda przygotowuje się na najgorsze. Kolejne wyspy spustoszone

Prawie 2,5 godziny trwało w piątek spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Lider PiS opuścił Belweder ok. godz. 20.20; kilka minut później do podstawionego samochodu wsiadł prezydent.

Wcześniej w piątek w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie odbyło się spotkanie kierownictwa partii, z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, premier Beaty Szydło, wicepremier Mateusza Morawieckiego, marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, a także wicemarszałków Sejmu: Ryszard Terleckiego (szef klubu PiS) oraz Joachima Brudzińskiego. (PAP)

4 KOMENTARZE

  1. Karakan uradowany na mordzie podobnie jak wtedy, gdy najpierw w furią w ślepiach zwyzywał swoich braci w Magdalence z PO od „zdradzieckich mord”, by następnie cieszyć japę od ucha do ucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here