Jesli pracować za granica, to najlepiej u naszego sąsiada. Zaskaujące wyniki badań wsród cudzoziemskich pracowników

Źródło: szopen-tour.pl

Czechy okazały się najatrakcyjniejszym miejscem pracy dla cudzoziemców. Międzynarodowa sieć InterNations opublikowała zaskakuące wyniki badań 13 tysięcy ekspatów. Polska wysoko – na 15 miejscu

Badania są przeprowadzane co roku. Bierze w nich udział kilkanaście tysięcy osób pracujących za granicą. Przeprowadza je InterNations międzynarodowa firma i sieć świadcząca usługi tym, którzy pracują za granicą.

W tym roku nieoczekiwanie pierwsze miejsce wśród najatrakcyjniejszych krajów dla pracowników cudzoziemców zajęły Czechy, które w roku ubiegłym plasowały się na 10 pozycji. Zastąpiły one Luksemburg, który spadł na czwarte miejsce.

Zobacz też: Fake newsy to nie nowość. Będą się nasilały, ale nie w mediach tylko w biznesie

Aż 3/4 cudzoziemców zatrudnionych nad Wełtawą jest zadowolonych z miejsca pracy. Doceniana została zwłaszcza możliwość utrzymania harmonii pomiędzy życiem zawodowym, a osobistym.

Badani oceniali poczucie bezpieczeństwa pracy, stabilność, możliwość rozwoju zawodowego i kilkadziesiąt innych czynników decydujących o poziomie życia za granicą.

Najlepsze miejsca na świecie do pracy, to w kolejności Czechy, Bahrajn i Nowa Zelandia.

Na kolejnych miejscach uplasowały się Luksemburg, Holandia, Malta i Niemcy.
Polska na 65 badanych państw zajęła wysoką 15 pozycję tuż za Szwajcarią i Kostaryką.

Zobacz też: Oczyściliśmy ten kraj z kierowców. „Brakuje ich 120 tysięcy”. Transport miejski stanął

4 KOMENTARZE

  1. A ja myślałam że ludzie chcą pracować w Rosji gdzie są niskie podatki. A tu taka niespodzianka że ludzie wolą pracować w Czechach gdzie podatki są 5 razy wyższe niż w Rosji.
    Może JKM wytłumaczy dlaczego ludzie wolą czeski socjalizm od rosyjskiego kapitalizmu?

    • Pracownicy emigracyjni lgną do krajów w których można lepiej zarabiać niż w swoich z reguły są to kraje bogate(Rosja do nich nie należy). Czechy są w miarę zamożne a podatki umiarkowanie wysokie, ponadto szukają pracowników wysoko wykwalifikowanych(dobrze zarabiających) i pracownicy emigracyjni są dobrze przyjmowani. To wszystko składa się na ich wysoką pozycje w rankingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here