„Ustrój gospodarczy w Polsce minister Wilczek zmienił z jednym prawnikiem w tydzień.” Dzisiaj dla przedsiębiorczych Polaków barierą jest biurokracja, złe i skomplikowane przepisy i niejasne prawo

Cezary Kaźmierczak, prezes ZPP. Źródło: YouTube
Cezary Kaźmierczak, prezes ZPP. Źródło: YouTube

Bariery w rozwoju przedsiębiorstw, na które mamy wpływ, są od lat niezmienne, jest to biurokracja, złe i skomplikowane przepisy oraz niejasne prawo – powiedział prezes ZPP Cezary Kaźmierczak. Dodał, że zmiana tego stanu rzeczy „wymaga woli politycznej”.

Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak zauważył, że są pewne bariery rozwojowe dla polskich przedsiębiorstw, których nie można łatwo usunąć. Jego zdaniem, przykładem może być niewystarczający kapitał polskich firm.

Zobacz też: Tragedia w Ustce. Wózek zjechał z falochronu kiedy rodzice robili sobie selfie. Niemowlę wpadło do morza, jest w ciężkim stanie

„Jesteśmy krajem, który miał 50 lat przerwy w ciągłości rozwoju z powodu komunizmu i Związku Sowieckiego, w związku z tym tych kapitałów nie mamy i na to wpływu nie mamy, musimy to po prostu odbudować” – ocenił.

Kaźmierczak uważa zaś, że bariery na które państwo ma wpływ, są od lat niezmienne. „Jest to biurokracja, złe i skomplikowane przepisy i niejasne prawo. Mam nadzieję, że rząd się za to wreszcie weźmie” – powiedział.

Prezes ZPP stwierdził, że rozumie, iż priorytetem rządu w tej chwili jest walka z mafiami vatowskimi. „Natomiast tutaj sytuacja powoli zaczyna wyglądać na opanowaną i mam taką nadzieję, że następnym krokiem będzie zmiana systemu podatkowego” – powiedział.

Zobacz: Tragiczny obraz szwajcarskiego miasteczka po zejściu lawiny błotnej [FOTO/VIDEO]

Cezary Kaźmierczak podkreślił: „nam przedsiębiorcom nie chodzi o niższe stawki podatkowe, tylko chodzi o to, żeby to prawo było proste i dobre”.

„Mam nadzieję, przedstawiciele Ministerstwa Finansów takie deklaracje składali, że będzie to kolejny krok, który zamierzają wykonać w przyszłym roku, czyli naprawa tego wadliwego, bardzo złego polskiego prawa” – powiedział.

Zdaniem prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców dokonanie takiego kroku nie wymaga długotrwałych działań, ale woli politycznej.

„Ustrój gospodarczy w Polsce minister Wilczek zmienił z jednym prawnikiem w tydzień. Napisali tę słynną ustawę, która jest niedoścignionym wzorem w zakresie prawa jeżeli chodzi o działalność gospodarczą” – przypomniał Kaźmierczak, nawiązując do tzw. ustawy Wilczka z 1988 r., czyli ustawy z dnia 23 grudnia 1988 r. o działalności gospodarczej, deregulująca polską gospodarkę, według projektu ówczesnego ministra przemysłu Mieczysława Wilczka.

„Potrzebna jest tylko determinacja i wola polityczna” – podsumował.

Zobacz też: Prawie 5 mln Polaków straci pieniądze. Firmy stracą pracowników. Rząd planuje pełne oskładkowanie wszystkich umów

7 KOMENTARZE

  1. Bla bla bla, tak od lat. Nie po to rząd ma „owce” żeby im upraszczać i obniżać podatki, owce są po to żeby je strzyć i coraz częściej obdzierać ze skóry.

    • I to jest właściwa odpowiedź…reszta to rzeczywiście Bla, bla, bla…po prostu żyjemy ciągle w komunie i nie zanosi się na jakiekolwiek zmiany.

  2. W Polsce kapitalizm i tylko na chwilę wprowadził były komunista. Przeraził tym socjalistów z Solidarności, bo kapitalizm pokazał swoją siłę. A wiadomo, że w Polsce najważniejszy ma być urzędnik, a prywaciarz jest podejrzany. Nie trwało to więc długo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here