Tragedia we Włoszech. Rodzina ginie w kraterze próbując ratować się nawzajem

Źródło: przewodnikpompeje.pl

Włoskie małżeństwo i ich 11-letni syn zginęli w kraterze wulkanu niedaleko Neapolu. Rodzice próbowali ratować syna.

Do tragedii doszło w popularnym wśród wycieczkowiczów kraterze Solfara. Chłopiec wszedł na niebezpieczny i ogrodzony teren i wtedy poślizgnął się. Na pomoc chłopcu ruszył 45-letni ojciec, ale i jego zaczęło wciągać gorące, wulkaniczne błoto. Męża i syna próbowała ratować jeszcze 42-letnia kobieta, ale także ona została wessana w błoto. Cała trójka zginęła.

Ocalał jedynie drugi, 7-letni syn, który widział jak ginie jego cała rodzina. – Zobaczyłem  biegnące i krzyczące o pomoc dziecko – opowiada dziennikowi Rebubblica świadek wydarzenia Diego Vitagliano. – Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że mam do czynienia z tak wielką tragedią.

Na razie nie jest jasne czy rodzina zginęła w wyniku zatrucia gazami wydobywającymi się z krateru, czy też w wyniku poparzeń gorącym błotem i lawą.

Zobacz też: Mocne! Brutalna interwencja w Bytowie. Policjant rzucił się na agresywnego mężczyznę [VIDEO]

Położony na wulkanicznych wzgórzach krater Solfara to miejsce bardzo popularnych wycieczek. Pola wulkanicznej lawy, błota i pyłów są celem nawet szkolnych wycieczek.

W niektórych miejscach gorące błota i lawa leżą zaledwie kilkanaście centymetrów pod powierzchnią ziemi. Geologowie stale monitorują region sprawdzając toksyczność wydobywających się gazów i aktywność wulkanu.


Zobacz też: „Silnik leciał kilkadziesiąt metrów”. Szokujące zderzenie aut w Malborku [VIDEO]

3 KOMENTARZE

  1. „Rodzina ginie w kraterze wulkanA”.

    Wiem, że się czepiam, ale te literówki (mam nadzieję, ze to tylko literówki!) na prawdę są irytujące. Czytajcie artykuły przed opublikowaniem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here