IMGW wydał alert najwyższego stopnia. Potężne wichury znów połamią drzewa. Zobacz, gdzie będzie najgorzej

Wiatr Nawałnica
Zdjęcie ilustracyjne. / Dostawca: PAP

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia związane z silnym wiatrem zbliżającym się do Polski. W niektórych kraju ostrzeżenia mają największy możliwy stopień.

W sierpniu nad Polską przeszły wichury, które spowodowały ogromne zniszczenia na pomorzu. Teraz do Polski zbliża się kolejne zagrożenie, które znów szczególnie da się we znaki na północy kraju.

Najwyższy stopień ostrzeżeń dotyczy wschodniej części pomorza. Sztormy mają rozpocząć się w środę po południu i trwać do czwartkowego wieczoru. Ich intensywność będzie rosnąć od 6-7 w skali Beauforta do 8-9, a w porywach nawet 10 w skali Beauforta.

Czytaj także: Zagrożenie pogodowe na wyspach. Sztorm Aileen uderzy w Wielką Brytanię. Służby ostrzegają: nie wychodźcie z domów!

Zagrożenie, choć mniejszego kalibru, będzie występować na całym pomorzu i w regionach nadmorskich. Porywy wiatru mają dochodzić do 100 km/h.

Alerty, niższego stopnia, dotyczą wszystkich zachodnich województw. Mowa tu o województwach: zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim, śląskim, łódzkim i części województwa warmińsko-mazurskiego.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here