Czy lotnisko w Modlinie zostanie zamknięte? Coraz bardziej realna groźba

Lotnisko Warszawa Modlin fot. Wikipedia CC 4.0 autor: Markus Winkler

Przeciągający się konflikt między udziałowcami największego portu lotniczego dla tanich linii w Modlinie może doprowadzić do paraliżu lotniska. Drogi kolowania wymagają pilnego remontu a na uruchomienie pieniędzy muszą zgodzić się wszyscy właściciele.

Urząd Lotnictwa Cywilnego zamknął drogi kołowania po wschodniej stronie portu dla boeingów 737. To może być początek większych kłopotów lotniska bo od miesięcy nie ma porozumienia między udziałowcami w sprawie finansowania inwestycji.

Czytaj też: Chaos w połączeniach. Ryanair odwołał dziś 150 lotów. Setki Polaków utknęły na zagranicznych lotniskach

Samorząd mazowiecki jest jednym z udziałowców, obok Agencji Mienia Wojskowego oraz Przedsiębiorstwa Porty Lotnicze. Z nich tylko PPL jest przeciwne inwestycjom. Chciałoby przejąć kontrolę nad Modlinem i dąży do tego za wszelką cenę.

Czytaj też: Czy powinniśmy ogłosić alert? Rozpoczęły się wielkie manewry rosyjskiej armii. Aktywna faza ćwiczeń w dniu 17 września

– Najpilniejszy jest remont dróg kołowania. Jeśli nie będzie zgody PPL na finansowanie, ULC może zamknąć port ze względów bezpieczeństwa – mówi Marek Miesztalski, szef rady nadzorczej lotniska. (PAP)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here