Kim Dzong Un: „Użyjemy broni jądrowej by zatopić Japonię i obrócić USA w popiół i ciemność!”

Kim Dzong Un i Donald Trump Flickr/ PAP

Korea Płn. zagroziła w czwartek, że użyje broni jądrowej, by – jak to ujęto – „zatopić” Japonię, a USA obrócić w „popiół i ciemność” za poparcie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ i sankcji wobec reżimu w Pjongjangu za ostatnią próbę nuklearną.

„Cztery wyspy archipelagu (Wysp Japońskich) powinny zostać zatopione przez bombę nuklearną dżucze. Nie potrzebujemy, żeby Japonia dłużej istniała w naszym pobliżu” – oświadczył związany z władzami komitet zajmujący się relacjami zewnętrznymi Korei Północnej. Jego komunikat przekazała oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA.

Zobacz też: Czy powinniśmy ogłosić alert? Rozpoczęły się wielkie manewry rosyjskiej armii. Aktywna faza ćwiczeń w dniu 17 września

Dżucze to ideologia wprowadzona przez Kim Ir Sena, dziadka obecnego przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Una; jest to północnokoreańska wersja marksizmu-leninizmu, podkreślająca samodzielność i suwerenność Korei Płn., zwłaszcza w polityce wewnętrznej i zagranicznej, obronności i gospodarce.

„Zredukujmy kontynentalne Stany Zjednoczone do popiołów i ciemności” – napisano również w oświadczeniu, w którym wezwano do „zmobilizowania wszystkich środków odwetowych”. Wezwano również do likwidacji Rady Bezpieczeństwa ONZ, którą określono jako „narzędzie zła”, składające się ze „skorumpowanych” krajów, działających na rozkaz Stanów Zjednoczonych.

Komitet oświadczył również, że Japonia „tańczy, jak jej zagrają” Stany Zjednoczone oraz, że nigdy nie zostanie jej przebaczone to, iż w sposób poważny nie przeprosiła za „zbrodnie przeciwko naszemu narodowi”; nawiązano tu najpewniej do japońskiej agresji na Półwysep Koreański w pierwszej połowie XX wieku. Koreę Południową komitet nazwał „zdrajcami i psami” USA.

„To oświadczenie jest niezwykle prowokacyjne. To coś, co znacząco zwiększa regionalne napięcie i jest absolutnie nie do przyjęcia” – powiedział w czwartek na konferencji prasowej szef gabinetu japońskiego premiera Yoshihide Suga.

Zobacz też: Marian Kowalski nie wytrzymał! Zwyzywął od skurwy*ów i rzekł: „Niech mnie w d**ę pocałują. Jak chcą po liściu dostać w sądzie to proszę bardzo” [VIDEO]

W związku z przeprowadzeniem 3 września przez Koreę Płn. szóstej już próby nuklearnej, a wcześniej prób z międzykontynentalnymi pociskami balistycznymi (ICBM), w ostatnim czasie napięcie na Półwyspie Koreańskim znacznie wzrosło.

Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła jednomyślnie w poniedziałek rezolucję o nałożeniu dodatkowych sankcji na Koreę Północną. Nowe restrykcje przewidują m.in. wprowadzenie limitu na dostawy ropy naftowej do Korei Płn., całkowite embargo na eksport gazu ziemnego do Korei Płn. i zakaz importu północnokoreańskich wyrobów tekstylnych. (PAP)

4 KOMENTARZE

  1. „Nie potrzebujemy, żeby Japonia dłużej istniała w naszym pobliżu” 😀 Niech prosiaczek ją odholuje na środek Pacyfiku.

    Polecam programy z prof. Dziakiem dot. KRLD.

  2. Agresywna postawa Korei Płn., będąca przecież elementem polityki obronnej tego kraju, może nam się wydawać komiczna lub absurdalna, ale jest skuteczna. Otwarte groźby użycia nieproporcjonalnie rozrośniętych sił konwencjonalnych, a teraz broni jądrowej stanowią główny czynnik, dzięki któremu państwo to nie zostało dotąd najechane przez USA i nie podzieliło losu Iraku, Afganistanu, czy Jugosławii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here