Polak, wysoki urzędnik ukraińskich kolei aresztowany. Połasił się na dolary

Służba Bezpieki Ukrainy fot. domena pubiczna autor: Kommisar

SBU, Ukraińska Słuzba Bezpieczeństwa aresztowała wysokiego urzędnika ukraińskich kolei państwowych Ukrzaliznycia. To obywatel Polski.

Według Prokuratora Generalnego Ukrainy Jurija Łucenki, zatrzymany miał przyjąc łapówkę w wysokości 70 tysięcy dolarów.
„Zatrzymany jest obywatelem Polski i został mianowany przez poprzednie kierownictwo Ukrzaliznyci. On jest pierwszym zastępcą naczelnika departamentu audytu i kontroli” – poinformował Łucenko.

Czytaj też: Ukraina to wojenny poligon. Amerykanie chcą tam przetestować swoją broń przeciw rosyjskim czołgom. Zobacz, jaką [VIDEO]

Według innych źródeł on pochodzi z Gruzji i przez jakiś czas mieszkał w Polsce. Miał także pracować w przeszłości w gruzińskiej ambasadzie w Kijowie.

Urzędnik został złapany na gorącym uczynku w momencie podejmowania łapówki w jednej z restauracji w Kijowie. Łapówka miała być wręczona za „rozwiązanie kwestii mianowania obywatela Ukrainy na jedno z kierowniczych stanowisk w Ukrzaliznyci”. Podobno, te 70 tysięcy dolarów było pierwszą transzą z całej sumy łapówki, która miała wynieść 300 tysięcy dolarów.

Czytaj też: Lider rosyjskiej opozycji skazany. Za walkę z korupcją

Trochę inaczej patrzy na to poprzedni prezes Ukrzaliznyci, polski menedżer Wojciech Balczun, który oświadczył, że „od wielu miesięcy słyszałem o przygotowywanych prowokacjach. Na szczęście podjąłem decyzję o odejściu w odpowiednim czasie”. Balczun podał się do dymisji w sierpniu. Premier Wołodymyr Hrojsman oświadczył wtedy, że nastąpiła ona z przyczyn osobistych i na własną prośbę Polaka.

Źródło: FAkt24

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here