Burza po naszym materiale. Brudziński o Cejrowskim: „Bełta mu się w głowie od nadmiaru Yerba Mate” [VIDEO]

Wojciech Cejrowski i Joachim Brudziński. Foto: yt.com/PAP/Marcin Bielecki
Wojciech Cejrowski i Joachim Brudziński. Foto: yt.com/PAP/Marcin Bielecki

Nasz materiał video, na którym znany podróżnik Wojciech Cejrowski rozmawia z niemieckim dziennikarzem, wywołuje sporo emocji. Do kontrowersyjnych słów Cejrowskiego odniósł się wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński (PiS).

Kilka miesięcy temu na warszawskich targach książki na Stadionie Narodowym Wojciech Cejrowski wdał się w dyzkusję z niemieckim dziennikarzem.

Zobacz też: Wojciech Cejrowski ostro o Rosji i UE. „Juncker to codziennie naprany alkoholik, a Rosja chce zaatakować Zachód” [VIDEO]

Podczas rozmowy podróżnik mówił do Niemca, że jego państwo powinno oddać wszystko co zostało zrabowane z Polski podczas II wojny światowej, a także, że Niemcy powinny zapłacić naszemu państwu reparacje wojenne za swoje morderstwa i zniszczenia.

Cejrowski wypowiedział także kontrowersyjny pogląd, który wzbudził żywą dyskusje w sieci i wśród niektórych polityków.

Ja na przykład proszę pana, wbrew temu co pan pewnie sobie teraz myśli, natychmiast oddałbym Szczecin Niemcom. Bo szczecin nie jest polskim miastem. Jak pan się przespaceruje po cmentarzu w Szczecinie to tam są same niemieckie groby, milion niemieckich grobów. Szczecin trzeba oddać z powrotem Niemcom, ale wy zapłaćcie kontrybucje za drugą wojnę światową do Polski – powiedział Cejrowski.

Nagranie całej dziewięciominutowej wypowiedzi Wojciecha Cejrowskiego poniżej.

Słowa podróżnika licznie cytowały media. Odniósł się takze do nich poseł ze Szczecina, wicemarszałek obecnego Sejmu, Joachim Brudziński.

W POLSKIM Szczecinie oglądam w koncert z POLSKIEGO Opola, ale niestety są w Polsce ludzie którym bełta się w głowie od nadmiaru Yerba Mat – napisał na Twitterze Brudziński.

Także wśród internautów pojawiło się wiele krytycznych opinii na temat oddawania Szczecina Niemcom. Jeżeli będziemy kwestionować obecne granice Polski i głosić pogląd, że Szczecin czy Wrocław to niemieckie miasta i powinny wrócić do Niemiec, to sami prosimy się o zabranie nam tzw. ziem odzyskanych. Niestety nam naszych ziem wschodnich nikt nie odda.

9 KOMENTARZE

 1. problem jest inny. nie mamy granicy z niemcami i faktycznie mozemy sie zastanawiac jak granica powinna wygladac.

  nie widze problemu jesli panstwo jest silne by mialo cudze ziemie.
  nie widze tez problemu by pokojowo oddac jakies ziemie. jak by tak niemcy zaatakowaly rosje i zwrocily nam krolewiec i ukraine to mozna by rozwazac oddanie szczecina i przyleglosci

  Berlin zalozyli slowianie, ale dzis juz tam nie mieszkaja.

 2. „Niemcy powinny zapłacić naszemu państwu reparacje wojenne za swoje morderstwa i zniszczenia”
  Też tak uważam, żeby tych półgłówków-szwabów wziąć za ryj, tylko do tej pory nie było komu.

 3. Po IIWŚ Szczecin został zasiedlony kilkudziesięcioma tysiącami Żydów. Warto sobie przypomnieć tę „zapomnianą” historię. Wielu znanych ludzie pochodzących ze Szczecina to potomkowie osiedlanych tam po 1945 roku Żydów z terenów sowieckiej okupacji powojennej oraz z samego ZSRS.

 4. A moze Szczecinianie ani w Niemczech ani w Polsce nie chca byc. Niech ich ktos zapyta a nie pierdoli kocopaly w stylu „bo tak drzewiej bywalo”.

 5. Cejrowski nie jest przedstawicielem władz, nie jest chyba nawet obywatelem polskim więc jego wynurzenia to tylko skandalik obyczajowy…
  Gdyby zaś tak się wypowiedział jakiś oficjel, to była by już zdrada stanu i – w warunkach pokojowych – kryminał albo wytarzanie w smole i perzu i wygnanie z kraju było by na miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here