Sakiewicz jak pączek w maśle. Zyski jego spółek rosną o 700%

Prezydent Andrzej Duda i redaktor naczelny tygodnika "Gazeta Polska" Tomasz Sakiewicz (P) podczas XII Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej PAP/Paweł Supernak

Zyski prowadzonych przez Tomasza Sakiewicza spółek wydających „Gazetę Polską” i „Gazetę Polską Codziennie” wzrosły o 700 % w ciągu roku. Zwiększyły się dochody i wpływ z reklam. Kasa od spółek skarbu państwa płynie szerokim strumieniem – informuje zajmujący się mediami serwis Press.pl

Forum SA, które wydaje „Gazetę Polską Codziennie” zarobiło w 2016 roku 1,9 mln zł. To aż o 731% więcej niż w roku 2015, kiedy to zyski wyniosły 230 tys.

Przychody zaś zwiększyły się z 9,4 mln zł w roku 2015 do 14,8 mln. Jednocześnie nakłady gazety wzrosły tylko o 5%.

Polepszyła się też sytuacja Niezależnego Wydawnictwa Polskiego, które wydaje „Gazetę Polską”. Przychody tej spółki wyniosły w ub. roku 13,1 mln zł. Wydawca zarobił na czysto 1,37 miliona, co oznacza wzrost aż o 692%.

A to wszystko mimo, iż „Gazeta Polska” sprzedawała się gorzej niż rok wcześniej i zanotowała spadek nakładu o blisko 5%.

„GPC” uruchomiła w 2015 dodatki na Mazowszu i Pomorzu, a w tym roku na Śląsku, Dolnym Śląsku i w Łódzkiem.

Zobacz też: Willa Kaczyńskich jak Jaruzelskiego. Praktycznie darmocha z jednym podpisem prezydenta

Na czym polega tajemnica biznesowa sukcesu obydwu wydawnictw? Głównie na wzroście wpływów z reklam. „GP” zebrała z rynku reklamowego aż o 287 % więcej niż rok wcześniej.

Przyczyniły się do tego także m.in spółki skarbu państwa, które wcześniej szerokim łukiem omijały wydawnictwa. Hojniejsi są też prywatni przedsiębiorcy, którzy chętniej reklamują się, by budować dobre relacje z władzą.

Zobacz też: Nie Biedronka, ani nie Lidl. Polska marka deklasuje konkurencję. Nie mają sobie równych w kraju

5 KOMENTARZE

  1. Jeżeli zyski wzrosły to chyba wszystko jest ok, nieprawdaż? W końcu znajdujemy sie na portalu wolnościowym i dotyczy to także gospodarki.

  2. To samo co z „gównem wybiórczym”, też im zyski rosły, a jak tylko zostali odcięci od koryta, zyski zaczęły spadać. Wszystko to kasa z budrzetu robi, „gówno anty-polskie” dostaje kasę i dochody sztucznie rosną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here