Hakerzy na usługach Morawieckiego. Będą mu pomagać w uszczelnianiu systemu podatkowego

Morawiecki Hakerzy VAT Podatki
Hakerzy na usługach Morawieckiego. Będą mu pomagać w uszczelnianiu systemu podatkowego/zdj: PAP/ Flickr

Ministerstwo finansów jest partnerem maratonu informatycznego w Krakowie. W imprezie pod nazwą hackathon uczestniczyć ma ponad 2 tys. programistów z całego świata; resort chciałby wykorzystać ich umiejętności w uszczelnianiu systemu podatkowego – podaje w środę „Dziennik Gazeta Prawna”.

-„Jesteśmy otwarci na rozwiązania prezentowane przez najlepszych specjalistów z całego świata dotyczące uszczelnienia systemu podatkowego.”

Czytaj też: Dzieje się w sprawie Magdaleny Żuk. Sam Ziobro interweniował w tej sprawie u prokuratora generalnego Egiptu. Czy poznamy w końcu prawdę?

-„Chcemy pokazać im, że praca w MF jest pełna wyzwań i ucieszy najzdolniejszych, chcących na co dzień rozwiązywać hackathonowe zadania” – powiedział wiceminister finansów Paweł Gruza.

Dwudniowy hackathon odbędzie się pod koniec października w Krakowie. Obok ministerstwa, oficjalnym partnerem imprezy są miasto Kraków i Google Developers.

Ministerstwo zamierza postawić przed informatykami zadanie konkursowe i liczy na „rozwiązania pomagające wyśledzić karuzele vatowskie”.

Na zwycięzców czeka nagroda finansowa i być może oferta dalszej współpracy z ministerstwem.

Jak wskazuje dziennik, Polska nie byłaby pionierem w takich działaniach – amerykańskie FBI czy brytyjski MI5 już wykorzystują wiedzę hakerów do walki z przestępcami.

Organizatorami tego hackahtonu HackYeah są firmy PROIDEA oraz Lynxia.

Przeczytaj też: Ale tragedia! Co najmniej 149 ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi w Meksyku [Wstrząsające VIDEO]

GDP/ Wolność24

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here