Mural upamiętniający „Łupaszkę” został zdewastowany. Dopisano na nim jedno słowo. To wystarczyło

Aktu wandalizmu dopuszczono się Mińsku Mazowiecki. Mural, poświęcony mjr. Zygmuntowi Szendzielarzowi ps. „Łupaszka”, został zniszczony przez niezidentyfikowanych sprawców.

Mural powstał dzięki współpracy fundacji „Dziękujemy za wolność” i „Niezłomni”.

Składa się on z dwóch elementów, wizerunku „Łupaszki” oraz cytatu. Ten jest prawdopodobnie najpopularniejszym związanym z jego osobą: Nie jesteśmy żadną bandą, tak jak nas nazywają zdrajcy i wyrodni synowie naszej Ojczyzny.

Na wizerunku mjr. Szendzielarza napisano „morderca”. „Łupaszka” był jednym z najodważniejszych i najbardziej bezkompromisowych oficerów podziemia. Komuniści bali się go jak ognia. Tak pisał o nim Piotr Zychowicz.

Stworzona przez niego 5. Wileńska Brygada AK – nazwana „Brygadą Śmierci” – stała się postrachem czerwonych. W lasach Wileńszczyzny rozpoczęło się regularne polowanie na bolszewików – możemy przeczytać na dorzeczy.pl.

Czytaj też: Prof. Jan Żaryn: Jasny przekaz dla Ukrainy [nasz wywiad]

Źródło: se.pl/dorzeczy.pl

2 KOMENTARZE

    • Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i NKWD/WSI.
      Wszystkie te „afery” dają jasny obraz działania tych łachudrów jako ścisłej kontynuacji w ich postępowaniu, tych potomków ubeckich dynastii przywleczonych tu w ’44, na ruskich tankach, razem z wszami i NKWD/WSI. Zmiana „władzy” nie ma tu żadnego znaczenia.
      Wszystko jest na pokaz dla ciemnego ludu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here