Absurd goni absurd. Poseł Wilk masakruje najnowszy pomysł rządu. „Równie idiotycznego projektu dawno nie czytałem”

Jacek Wilk. / fot, PAP/Artur Reszko

Poseł Jacek Wilk z Kongresu Nowej Prawicy w ostrych słowach skomentował na antenie Polsat News najnowszy pomysł rządu. Przypomnijmy, że jeszcze w trakcie kampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość obiecało Solidarności, w zamian za poparcie, przeprowadzenie reformy, która wprowadzałaby tzw. „wolne niedziele”.

Wolnych niedziel jednak nie będzie, a na pewno nie dla każdego, a nawet jak będą, to jedynie co druga. Do przygotowywanej przez PiS ustawy odniósł się Jacek Wilk z KNP.

Równie idiotycznego pomysłu ja dawno nie czytałem. On jest głupi, fałszywy, załgany i po prostu niechlujny. Nie przyniesie nikomu korzyści, bo nie zmniejszy konsumpcjonizmu, tylko go przerzuci do innych branż – zaczął Wilk.

Zobacz także: Absurd goni absurd. Sejm przyjął „kretyńską ustawę”. Tylko czterech posłów było przeciwko

Pani redaktor, dość naiwnie, stwierdziła, że przecież tu chodzi o tą panią, która nie będzie musiała siedzieć na kasie.

W uzasadnieniu ustawy pomysłodawcy piszą, że liczba miejsc pracy się nie zmniejszy. Zmaleje co prawda liczba zatrudnionych w supermarketach, ale wzrośnie tych na samozatrudnieniu. Prawdopodobnie osób pracujących w niedzielę wcale nie będzie mniej, tylko nie będą pracowali w tych okropnych, przebrzydłych supermarketach, a w mniejszych sklepach – tłumaczył poseł.

Jak dodawał: Nie wiadomo, czy w kinie będzie można sprzedawać popcorn, czy na stadionie będzie można sprzedawać piwo. Nie wiadomo czy pizzę będzie można dostać w niedzielę, czy maszyny ze słodyczami będą mogły działać. Problem jest ze sklepami internetowymi, bo jeżeli potraktuje się dosłownie zapisy ustawy to żadna z tych dziedzin nie powinna być wykonywana.

Pisali to ludzie którzy nie mają pojęcia, o co chodzi – zakończył Wilk.

Czytaj więcej: Postulaty wolnościowe: system podatkowy, wolność gospodarcza. Prezentuje poseł Jacek Wilk [VIDEO]

11 KOMENTARZE

 1. aleś błysnął wielki wolnościowiec… siedzi dwa lata w sejmie pierdzi w stołek i tylko tyle potrafi wydusić z siebie.. Jakbyś miał trochę rozumu a nie same wyświechtane frazesy wtoczone do głowy przez Korwina to byś wiedział że pognębienie supermarketów jest korzystne dla Polaków. Spowoduje np. wzmocnienie lokalnej turystyki i gastronomi czyli jakieś choć minimalne wzmocnienie klasy średniej.

   • A ty o prawie do wolności? W tym prawie do odpoczynku? Do wolnej niedzieli? Pewnie student (na państwowej uczelni) albo licealista. Potem się z korwinizmu wyrasta, bo okazuje się, że jego propozycje to świat Piotrusia Pana. czyli coś co nigdy realnie nie zaistniało.

  • „jakbyś miał trochę rozumu a nie same wyświechtane frazesy wtoczone do głowy przez Korwina to byś wiedział że pognębienie supermarketów jest korzystne dla Polaków. ”

   Jakbyś miał trochę rozumu, a nie same wyświechtane frazesy wtoczone do głowy przez Andruszkiewicza to byś wiedział że pognebienie supermarketów jest pognębieniem Polaków, którzy w nich kupują i którzy w nich pracują – z własnej woli, bo płacą lepiej i sprzedają towary Polakom po cenach niższych niż polscy prywaciarze, debilu.

 2. Wszelkie regulacje rządowe odnośnie pracowania, lub nie pracowania są chore. Poseł Wilk dobrze punktuje, ale co z tego? Niby jest tam kilku wolnościowców w sejmie, ale jakoś się nie mogą porozumieć niestety…

 3. Dlaczego nikt nie napisze prawdy, że to skutek wyrzucenia Boga z życia współczesnych tzw. społeczeństw.
  50 lat temu takich problemów nie było. Każdy wiedział jak się zachowywać bez żadnych ustaw.

  • Dlaczego obecność religii głównie opiera się na ” Nie możesz tego robić bo MOJA religia ci tego zabrania ” zamiast nie mogę tego robić bo moja religia mi tego zabrania. Paranoja

  • Po prostu wiara ludzi takich jak Andruszkiewicza, Dudy jest gówno warta skoro potrzebują nad sobą państwowego bicza, który wlepi im grzywną za handel w niedzielę lub zabroni robić zakupy (z naciskiem na to drugie, bo na handlu to oni się znają jak ślepy na kolorach, zwykłe nieroby i przygłupy).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here