Powstanie nowa partia w polskim Sejmie. I od razu będzie w koalicji rządowej. „Do nowego ugrupowania wejdą środowiska wolnorynkowej prawicy”

poparcie_sondaż_notowania
fot. flickr.com

Wkrótce koalicja rządowa się poszerzy; Polska Razem zamierza wraz ze środowiskami wolnorynkowej prawicy powołać nowe ugrupowanie, które będzie częścią obozu Zjednoczonej Prawicy – powiedział wicepremier Jarosław Gowin we wtorek w TVN24.

Wicepremier powiedział we wtorek, że „wkrótce rzeczywiście koalicja rządowa się poszerzy”.

Zobacz też: Popularny lek na przeziębienie i grypę, dostepny bez recepty, częściowo wycofany z obrotu. Powodem wycofania „niespełnienie wymagań jakościowych” substancji czynnej. Zobacz, które serie wycofano

„Mam na myśli nie tylko poszerzenie się o kolejnych posłów, ale o kolejne ważne środowiska. Polska Razem zamierza wraz ze środowiskami wolnorynkowej prawicy powołać nowe ugrupowanie, ale to nowe ugrupowanie będzie częścią obozu Zjednoczonej Prawicy” – zapowiedział Gowin.

Gowin zastrzegł, że – choć nazwa została już wybrana – na razie nie chce jej ujawniać, ani zdradzać konkretnych nazwisk, ponieważ jest na to za wcześnie. „Skoro dołączają do nas nowe środowiska, polityczne i samorządowe, to rzeczą naturalną jest także zmiana szyldu” – zaznaczył.

„Myślę, że już wkrótce ogłosimy powstanie tej partii, natomiast jej kongres odbędzie się jeszcze jesienią” – powiedział wicepremier. Dodał, że do partii może dołączyć każdy, kto zgadza się z jej programem – a będzie to partia wolnorynkowa i jednocześnie konserwatywna w sprawach kulturowych i obyczajowych.

Zaznaczył, że najważniejsze osoby w PiS o tym wiedzą i „są tym faktem usatysfakcjonowani”. Dodał, że prawdopodobnie kongres nowego ugrupowania odbędzie się „bliżej listopada niż grudnia”.

Zobacz też: Środowiska seksualnych perwersów kłamią i wykorzystują śmierć chłopca do swoich plugawych celów

Wicepremier odniósł się też do słów szefa klubu PiS i wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, który komentując zgłoszony przez Gowina projekt ustawy ws. szkolnictwa wyższego – powiedział, że „rząd nie zna pomysłu wicepremiera Gowina” i jest on w części „w poważnym konflikcie” z programem PiS”. Gowin odpowiedział, że obóz Zjednoczonej Prawicy jest zróżnicowany a Terlecki wypowiedział te słowa „nie znając projektu ustawy”.

„Dla mnie jest rzeczą wzruszającą, kiedy słyszę – nie tylko od władz uczelni, ale (kiedy) zwłaszcza młodzi naukowcy mówią: +to jest nasza ustawa+. Nasza, czyli wypracowana wspólnie przez ministerstwo i środowisko akademickie” – podkreślił Gowin. „Zaproszę Terleckiego na dobrą kawę, przedyskutujemy to i jestem przekonany, że go przekonam” – zaznaczył.

Wicepremier odniósł się także do sprawy kandydatury Jadwigi Emilewicz na prezydenta Krakowa. O kandydaturze Emilewicz Gowin poinformował na konferencji prasowej w Krakowie. Zapowiedział wówczas, że Polska Razem rekomenduje, by wspólnym kandydatem Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Krakowa, była właśnie wiceminister rozwoju. Dodał, że rekomendacja ta została już oficjalnie zgłoszona prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Zobacz też: Tego jeszcze nie było! Duży spadek poparcia dla prezydenta i premier

W reakcji na tę konferencję, Terlecki oświadczył, że ogłoszona przez Gowina kandydatura Jadwigi Emilewicz na prezydent Krakowa nie jest uzgodniona z PiS.

„Już dawno, wiele miesięcy temu przedstawiliśmy władzom PiS-u kandydaturę Jadwigi Emilewicz jako potencjalnego, wspólnego kandydata Zjednoczonej Prawicy w Krakowie. Ale też deklarowaliśmy, że jesteśmy otwarci na kandydaturę zgłoszoną przez PiS, zwłaszcza, gdyby była to Małgorzata Wassermann” – powiedział Gowin. (PAP)

15 KOMENTARZE

 1. No, ciekawe. Do tej pory prawdziwa prawica praktycznie nie istniała, a wszelkie próby jej powstania kończyły się jej dalszym rozdrobnieniem, albo wchłanianiem przez socjalistyczną lewicę narodową. Daj Boże, by się tym razem udało.

 2. Gowin i prawica? przecież już mówi o ustawie o szkolnictwie wyższym czyli wyższych uczelniach państwowych. Taka sama prawica jak i PiS. Kolejna „Partia prawicowa” mająca na celu odsunięcie ludzi o Brauna czy Korwina.

 3. Zjednoczona „PRAWICA” Dobry żart!
  Prawica, nie zakazuje dostępu do broni dla praworządnych obywateli! Wręcz im to ułatwia.
  Nie zmusza do niczego, wręcz przeciwnie! Daje ludziom swobodę w dokonywaniu wyborów w ich własnym życiu np. czy się ubezpieczyć czy nie!
  Nie ingeruje w intymne sfery życia ludzi, nie narzuca jak mają budować domy, kiedy pracować a kiedy odpoczywać, nie rozdaje pieniędzy na lewo i prawo, ale też ich nie zabiera tyle co lewica. Zamiast podwyższać podatki obniża je do niezbędnego minimum.

  I mam uwierzyć, że cokolwiek co chce dołączyć do koalicji rządowej z PiS ma być prawe?!
  Kpiny. Jedyny sprawiedliwy w PiS młody poseł z odwagą powiedział, że nie taki był program partii i głosował przeciw! JEDYNY!
  Nie wierzyć lewakom i bolszewii!.

  Wolność i tyle w temacie.

 4. Gowin to ten co mówił, że zrobią ustawę hazardową na wzór Danii(niskie podatki). Skończyło się na ustawie jak za PO tylko dodali cenzurę internetu. Dziękuję za taką prawicę.

 5. PiS jest na lewo od SLD i taka jest prawda i nawet obyczajowo to lewica.
  – Zakazu aborcji nie ma. ( kiedyś głosowali za aborcją) – google – Głosowanie nr 12 na 27. posiedzeniu Sejmu
  dnia 06-10-2016 r. o godz. 11:09:49
  – Dbania o suwerenność – nie ma. (zdrada lizbońska)
  – Ochrony Polskich interesów – nie ma (4mld dla Ukrainy oraz pieniądze na budowanie tam dróg dla Nowaka i głosowanie w sejmie za roszczeniami żydowskimi).
  – ochrony przed wrogiem zewnętrznym – nie ma (sprowadzili już kiedyś muzułmanów – z Czeczeni).
  – dostępu do broni – nie ma (ochrona przed wrogiem wewnętrznym i zewnętrznym).
  – stosowania się do etyki chrześcijańskiej – nie ma (socjalizm- kradzież)
  – likwidacji tzw mowy nienawiści – nie ma
  Ochrona pedałów – jest – Google – „PiS wspiera seksualizację dzieci przez organizacje LGBT! „Dobra zmiana” nie przeszkadza w szerzeniu gender i bezeceństw w szkołach”
  Google – „ONZ, PiS i ochrona LGBT przed przestępstwami z nienawiści”

  Komuniści byli/są zarówno w PiS jak i w otoczeniu PiS jak i dzięki PiS dostali się do władzy: Kryże, Jasiński, Karski, Aumiller, Kalata, Graczyk, Grabowski, Sowińska, Zaręba, Socha, Poliński, Łopiński, Siewierski, Kostrzewski, Bahr, Czabański, Podlewski, Wolski, Sulmicki, Kaczmarek, Cybulski, Chłopek, Molka, Piotrowicz, Łaniewska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here