Alkomat przy mównicy sejmowej. Szokujący nowy pomysł Kukiza

PAP: Tomasz Gzell Paweł Kukiz i Stanisław Tyszka

Ostatnio wicemarszałek z Kukiz’15 Stanisław Tyszka zaproponował, by zakazać spożywania alkoholu w Sejmie. Wicemarszałek został jednak przebity przez swojego klubowego szefa. Paweł Kukiz’15 zażądał wprowadzenia alkomatu w Sejmie! I to przy mównicy.

Czytaj też: Wyszło szydło z worka. „Wolnościowy” Kukiz: Ustawa o dostępie do broni mi się nie podoba. Powinny być trochę większe obwarowania

Wicemarszałek powiedział, że Sejm to nie jest miejsce dla alkoholu:

„W zakładach pracy w Polsce jest zakaz spożywania alkoholu. Jedyny zakład pracy, gdzie jest możliwość spożywania alkoholu, to Sejm RP. Uważam, że tak nie powinno być”.

Czytaj też: Kto głosuje na Kukiza? Najnowsze badania nie pozostawiają złudzeń

Paweł Kukiz uznał, że pomysł Tyszki jest niewystarczający. Lider swojego ugrupowania ma inną propozycję:

„Uważam, że zakaz sprzedaży i picia alkoholu na terenie Sejmu to żaden zakaz. Bo zawsze można walnąć „małpkę” gdzieś poza Sejmem na 15 minut przed wejściem na mównicę. Dlatego będę postulował modyfikację postulatu Tyszki i wprowadzenie alkomatu przy mównicy, by w każdej chwili Marszałek mógł sprawdzić trzeźwość delikwenta. W żadnym zakładzie pracy w Polsce nie jest dozwolone „spożywanie” w czasie pracy. Dlaczego więc Sejm ma być wyjątkiem? Prawda, Dziewczęta i Chłopcy?”

Źródło: Super Express

8 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here