Użytkownicy popularnego portalu dla dorosłych zagrożeni. Miliony osób mogą stracić kontrolę nad własnym komputerem!

Źródło: Twitter

Każdy, kto w ostatnim czasie korzystał z popularnego serwisu dla dorosłych – Pornhub – mógł paść ofiarą złośliwego ataku cyberprzestępców.

Hakerzy obchodząc zabezpieczenia na stronach, zainstalowali na stronach złośliwe reklamy, mówiące o nieaktualnym programie „Adobe Flash”.

Użytkownicy, którzy klikali w reklamę – być może przez nieuwagę próbując ją zamknąć, ściągali na swoje komputery złośliwe oprogramowanie, dzięki któremu hakerzy mogą przejąć praktycznie całkowitą kontrolę nad komputerem, zapisanymi w nim hasłami, historii przeglądania, zalogowanymi kontami na Facebooku czy mailu.

Wyskakujące reklamy nie uniemożliwiały jednak odtworzenia wideo, ale i tak wiele osób, klikało w reklamę mówiącą o „nieaktualnym oprogramowaniu”. Żadnego oprogramowania nie trzeba pobierać, by ściągnąć wirusa, wystarczy samo kliknięcie w reklamę.

Pornhub zapewnia, że luka w zabezpieczeniach została usunięta i można z powrotem, bez obaw, korzystać z ich usług. Ten prosty sposób okazał się niezwykle skuteczny. Sądzimy, że ofiarami padły miliony użytkowników – stwierdza Proofpoint.

Zobacz także: Tak działa wolny rynek: „Playboy” wraca do rozbieranych sesji. Wszystko przez spadek sprzedaży [FOTO]

Źródło: o2.pl

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here