Dwadzieścia lat temu zamordowali sześć osób. Wczoraj zostali zatrzymani na wniosek Prokuratury Krajowej

Obrazek ilustracyjny. Foto: PAP

Krakowski zamiejscowy wydział Prokuratury Krajowej ustalił sześć osób podejrzewanych o dokonanie zabójstw sześciu osób w latach 1997 – 1999 na terenie województwa świętokrzyskiego – poinformowała w czwartek Prokuratura Krajowa w komunikacie prasowym.

Z uwagi na wstępny etap i dobro śledztwa prokuratura nie ujawnia danych dotyczących czasu i miejsca poszczególnych zbrodni ani tożsamości osób pokrzywdzonych. Wiadomo jedynie, że chodzi o właścicieli hurtowni wyrobów spożywczych i monopolowych.

Zobacz też: Rosjanie oburzeni. „Amerykanie wtargnęli na nasze terytorium, ukradli i zbezcześcili nasze symbole narodowe! To są wrogie działania”

Jak podaje PK, śmierć poniosło wówczas łącznie sześć osób. W przypadku czterech osób zabójstw dokonano przy użyciu broni palnej. Do zabójstw doszło w latach 1997 – 1999 na terenie województwa świętokrzyskiego.

Ustalenia śledztwa doprowadziły do zatrzymania w środę 11 października czwórki podejrzanych: Adama K., Teresy J., Sylwestra J., i Piotra J.

Dwie kolejne osoby: Tadeusz G. i Mirosław K., zostaną w czwartek doprowadzone do Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej z zakładów karnych, w których odbywają kary pozbawienia wolności orzeczone w innych sprawach.

Zobacz też: Nowy huragan pędzi na Europę. Dla Polski to bardzo dobra wiadomość. Dla Irlandii i Wielkiej Brytanii bardzo zła

Po doprowadzeniu zatrzymanych do prokuratury zostaną im ogłoszone zarzuty dotyczące popełnienia zbrodni zabójstw i innych, dokonanych w różnych konfiguracjach osobowych – zapowiada PK.

Po przesłuchaniu podejrzanych prokuratura podejmie decyzje w sprawie zastosowania wobec podejrzanych środków zapobiegawczych, w tym tymczasowych aresztowań. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here