Jutro Gowin ogłosi powstanie nowej partii. Wiemy, kto wejdzie w jej skład. Na liście polityk Wolności

Mateusz Morawiecki, Jaroslaw Kaczynski, Jaroslaw Gowin. Foto: PAP/Stanisław Rozpędzik.

Mówiąc o nowych członkach partii Gowin podkreślił, że nie będzie ograniczał się do środowisk republikańskich, chodzi też o osoby z innych kręgów, które wyznają konserwatyzm w sferze światopoglądowej oraz liberalizm gospodarczy.

Pytanie po co tacy ludzie i w jaki sposób mieliby wzmacniać obóz rządzący? No chyba, że w sposób podobny do tego, jaki robi to Jarosław Gowin, czyli mówiąc jedno, a robiąc drugie.

Oprócz środowiska Republikanów będą inni. O szczegółach będziemy mówili za kilka dni – mówił wicepremier.

Warto przeczytać: Powstanie nowa partia w polskim Sejmie. I od razu będzie w koalicji rządowej. „Do nowego ugrupowania wejdą środowiska wolnorynkowej prawicy”

W szeregach ugrupowania ma się znaleźć kilka znanych nazwisk. Listę osób, które zasilą ugrupowanie Gowina podał onet.pl

Przede wszystkim chodzi o Magdalenę Błeńską, posłankę niezrzeszoną wybraną z list Kukiz’15,  oraz Zbigniewa Gryglasa, który niedawno opuścił Nowoczesną.

W nowej partii znajdzie się też miejsce dla twarzy znanej z Wolności. Chodzi o wiceprezesa partii, który niedawno odszedł z ugrupowania Janusza Korwin-Mikkego, czyli Roberta Anackiego.

Gowin zapowiedział też, że decyzje o tym jak Polska Razem będzie startować w wyborach samorządowych oraz w wyborach parlamentarnych, zostaną podjęte w późniejszym czasie.

8 KOMENTARZE

    • Pseudo-wolnorynkowe jak kiedyś Tusk. Gowin i spółka będą się starali skutecznie obrzydzić ludziom wolny rynek, zresztą dokładnie tak samo jak kiedyś Tusk, Petru też się starał, ale mu nie wysz|o.

    • Anacki też taki „wolnościowiec”- karierowicz. Jak widać zależy mu tylko na pieniądzach i dla nich zdradziłby własną matkę. Im mniej takich u JKM tym lepiej

  1. Jak łatwo żydzi mogą zakładać partie.

    Jak Polacy założyli Samoobronę to naraz była fikcyjna afera gruntowa.

    I tak żydzi śmieją się Nam w twarz od 1989r.

  2. ta partia powinna się nazywać raczej „ubecja razem” bo jest to kolejny zabieg naszych okupantów mający na celu nie dopuścić nigdy do przejęcie władzy w Polsce przez wolnorynkowych patriotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here