Miliarder plecie takie bzdury, że ciężko uwierzyć. Wymienia pozytywne strony trzęsień ziemi. To jedno zdanie każdy powinien zapamiętać

Trzęsienie ziemi
Trzęsienie ziemi w Meksyku. / Źródło: Twitter

Meksykański magnat, Carlos Slim, powiedział we wtorek tak niewyobrażalną głupotę, że aż trudno w to uwierzyć. Jednego możemy być pewni, pan Slim nie czytał „Co widać, czego nie widać” Frederica Bastiata.

Carlos Slim stwierdził, że trzęsienia ziemi, które miały miejsce we wrześniu w Meksyku i spowodowały śmierć 47 osób oraz ogromne straty w infrastrukturze, stworzą miejsca pracy i napędzą gospodarkę ze względu na konieczną odbudowę.

Jest pozytywna strona (trzęsień ziemi – Red.), bez wątpienia stworzą się nowe miejsca pracy, ruszy gospodarka. Szczególnie w obszarach ubogich, marginalizowanych i o niskich dochodach będzie to pozytywny czynnik aktywności gospodarczej – powiedział Slim.

Zobacz także: To jest masakra! Światowa organizacja o polskiej służbie zdrowia. Tak źle jeszcze nie było

Jego zdaniem gospodarka ruszy – to pewne, wzrośnie zatrudnienie, bo ktoś musi odbudować potrzebne szkoły, rynki i dziedzictwo kulturowe. Aż dziwne, że Slim nie postuluje sztucznego wywoływania trzęsień ziemi, no powiedzmy raz na pół roku, wtedy to dopiero gospodarka Meksyku musiałaby pędzić jak szalona!

Carlos Slim, mimo że został milionerem, nie jest człowiekiem zbyt inteligentnym. Gdyby był, to wiedziałby, że coś takiego jak mit zbitej szyby, czy w tym przypadku pozytywnych skutków katastrofy naturalnej zostały obalone już wieki temu przez Bastiata.

Na jednej z pierwszych stron jego pamfletu „Co widać, czego nie widać” pada krótkie zdanie, które Slim powinien zapamiętać: Niszczenie nie przynosi zysku!

Czytaj więcej: Ziemkiewicz komentuje nowy „głupi pomysł PiS”. „Związki zawodowe istnieją po to, żeby sobie coś załatwić, kosztem pracowników”

3 KOMENTARZE

  1. Oczywiście, że nie jest głupi, głupi to jest redaktor. Gdy w mieszkaniu pęknie rura i zaleje podłogę efektem jest powstałe miejsce pracy dla hydraulika i nowa instalacja. Pieniądze idą na remont, a nie na wódkę.

  2. Leszy podaj swój adres to zburzymy ci dom, Dasz na piwo my będziemy zadowoleni a ty szczęśliwy, bo według twej teorii się przecież wzbogacisz, a tak byś swój majątek przepił.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here