Oni naprawdę chcą być podbici. To będzie koniec Kanady jaką znamy. Najpierw jeden stan, a potem cały kraj

Źródło: ualberta.ca

Kanada wprowadza do szkół naukę arabskiego. Najpierw, od przyszłego roku szkolnego w stanie Alberta. Później, w całym kraju wszystkie szkoły mają obowiązkowo oferować kursy języka arabskiego.

Szkoły w całej Kandzie mają już wkrótce obowiązkowo zapewnić naukę języka arabskiego. Na razie pilotażowo ma się to rozpocząć od przyszłego roku szkolnego w stanie Alberta.

W kanadyjskim Edmonton szkoły publiczne uczą arabskiego już od kilku lat. Od przyszłego roku ma to obowiązywać w całym stanie Alberta.

Nasz rząd dostrzega ekonomiczne i naukowe zalety nauczania więcej niż jednego języka – napisał David Eggen, minister edukacji. – Bardzo cieszymy się, że wprowadzimy teraz w całym stanie program kursów języka arabskiego.

Zobacz też: Sensacyjna decyzja Trumpa. USA wycofują się z jednej z najważniejszych organizacji międzynarodowych. Mają dość antyizraelskich uprzedzeń

Wprowadzony program języka arabskiego – Arts K-12 pozwoli na zapewnienie finansowania kursów z budżetu stanowego.

–  Jesteśmy zachwyceni tą nową inicjatywą, bo pozwoli ona większej liczbie dzieci stanu Alberta poprawić znajomość języka arabskiego, który jest ważny w naszych społecznościach i na całym świecie – raduje się Michelle Draper z Rady Szkół Publicznych Edmonton. – Nasz okręg dostrzega rolę naszych partnerów społecznych takich jak Canadian Arab Friendship Association – CAFA (Towarzystwo Przyjaźni Kanadyjsko – Arabskiej – przyp. red.) i program na pewno okaże się sukcesem.

Zachwycony jest również Yazan Haymour, prezes Towarzystwa. – Ten program wzbogaci językową i kulturową różnorodność naszych uczniów i pozwoli im mieć większe osiągnięcia w życiu społecznym, kulturowym i w nauce.

Nie wszyscy Kanadyjczycy podzielają jednak ten entuzjazm. Jak podaje portal pamellageller.com w Kanadzie zakazana była nauka w szkołach języków rdzennej ludności, czyli Indian. Teraz zaś obowiązkowo pojawia się język, który nie miał nigdy nic wspólnego z kulturą i historią Kanady.

Zobacz też: Poznajcie urugwajską Grodzką. Zmiennopłciowa senator/ka rozpoczyna walkę o prawną ochronę osób zmiennopłciowych i otyłych [WIDEO]

6 KOMENTARZE

  1. Tak, oni poprostu chcą jakiejś zorganizowanej cywilizacji i kultury, no trudno się dziwić, ze juz mają dość tej swojej barbarii bez zasad. Cywilizacja islamska to jednak wyższa cywilizacja niż ich marksizm kulturowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here