Poznajcie urugwajską Grodzką. Zmiennopłciowa senator/ka rozpoczyna walkę o prawną ochronę osób zmiennopłciowych i otyłych [WIDEO]

Źródło: YouTube/montevideo.com.ury

Michelle Suárez Bértora z Komunistycznej Partii Urugwaju jako pierwsza zmiennopłciowa osoba zasiada w Senacie. Senator/ka walczy o prawa osób zmiennopłciowych i otyłych.

Suarez jako pierwszy/pierwsza osoba zmiennopłciowa został/a wybrany/wybrana na stanowisko publiczne w Urugwaju. 34-letni/letnia prawnik jest m.in autorem ustawy o „małżeństwach” osób tej samej płci.

Przepisy pozwalające homoseksualistkom i lesbijkom na „ślub” zostały wprowadzone w Urugwaju w 2013 roku.

Teraz komunista/komunistka walczy o prawa osób zmiennopłciowych. W Urugwaju wymagana jest zgoda sądu na to, by zmienić swą „identyfikację płciową”. W kraju liczącym 3,3 mln mieszkańców problem ma dotyczyć 900 osób.

Zobacz też: Wolność według lewicy. Bratankowie nie zagrają dla studentów. Po interwencji partii Razem koncert węgierskiego zespołu Hungarica odwołany [WIDEO]

Suarez domaga się, by 1% stanowisk pracy w instytucjach rządowych zajmowały osoby zmiennopłciowe. Ma to być rekompensata za lata prześladowań podczas rządów junty wojskowej w latach 1973-85.

Senator/ka chce też objęcia ochroną prawną osób otyłych. Jest również „body-image-activist” (działaczem/działaczką ruchu na rzecz dowolnego wyglądu – przyp. red).

Suarez twierdzi, że stereotypowy wizerunek kobiety, jako wiecznie młodej modelki jest absurdalny i opresyjny. Ten przesąd powinien być przedmiotem publicznej debaty i regulacji prawnych.

Michelle Suárez Bértora rozpoczął swą przemianę w wieku 15 lat przy wsparciu matki. Jest pierwszym i jedynym zmiennopłciowym prawnikiem w Urugwaju.

Zobacz też: Syn posłanki PO pogrąży karierę matki? Złapali go z narkotykami. Miał przy sobie śmieszne ilości, ale grożą mu 3 lata więzienia bo takie mamy prawo

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here