Ten film może zmienić sytuację w Polsce na lepsze. Jest jeden warunek, musi go zobaczyć 100 tysięcy osób [VIDEO]

Źródło: YouTube

Fundacja Ad Arma będzie zbierać podpisy pod projektem dotyczącym poszerzenia granic obrony koniecznej – warunek jest jeden, filmik promocyjny musi zobaczyć 100 tysięcy osób, aby sprawdzić czy projekt ma szansę na zdobycie poparcia społecznego.

Na zebranie wymaganej liczby wyświetleń fundacja daje sobie miesiąc.

Projekt Fundacji Ad Arma ma jasny przekaz: Stop Bezkarności Bandytów! Polacy mają prawo się bronić.

Zasadniczym prawnym ograniczeniem reakcji na atak jest warunek „współmierności sposobu obrony do niebezpieczeństwa zamachu” – uzasadniają projektodawcy.

Prawo do obrony jest podstawowym prawem i większość jego ograniczeń jest niezgodna z elementarnym poczuciem sprawiedliwości.

W konsekwencji w opinii publicznej utrwala się groźne społecznie przekonanie o uprzywilejowaniu przez prawo dobra napastnika kosztem dobra napadniętego i nieopłacalności przeciwdziałania aktom bezprawia, wskutek czego poważnego uszczerbku doznaje zaufanie obywateli do państwa, jego organów oraz porządku prawnego – czytamy w uzasadnieniu.

Zobacz także: Kompletna kompromitacja posła Nitrasa! Wykazał się porażającą niekompetencją lub kłamstwem. „Z uprzejmości zakładam, że nie kłamie”

Jeżeli film zyska 100 tysięcy wyświetleń, fundacja Ad Arma rozpocznie zbiórkę podpisów pod projektem – tych znów trzeba będzie uzyskać 100 tysięcy podpisów.

8 KOMENTARZE

  1. Nie przekonacie tych PiSowskich lewaków komunistów do tego, żeby prawo chroniło praworządnych obywateli, dla bolszewików lepiej, żeby prawo chroniło bandytów – to przecież nie jest nic nowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here