Trump nie daje 500+. Jest mądrzejszy i po prostu nie zabiera ludziom pieniędzy. Dzięki reformie podatkowej każda rodzina zaoszczędzi tysiące dolarów

Donald Trump Foto: PAP/EPA
Donald Trump Foto: PAP/EPA

Dzięki reformie podatkowej przeciętna amerykańska rodzina będzie mogła zaoszczędzić 4 tys. dolarów rocznie – zapowiedział w środę wieczorem czasu lokalnego w Harrisburgu prezydent USA Donald Trump, powołując się na dane rady ekonomicznej Białego Domu.

Przedstawiciele Partii Demokratycznej krytykują pomysł prezydenta. „Nie widziałem żadnych dowodów na to, że to będzie taka suma pieniędzy” – powiedział Richard Neal, lider Demokratów w komisji Ways and Means Izby Reprezentantów USA.

Zobacz też: Na sali było osiem procent uprawnionych. Przyjęli rezolucję przeciwko Polsce. Zdrajcy z PO i Nowoczesnej byli za

Niezależni analitycy skomentowali, że projekt budżetu Trumpa zakłada zróżnicowane ulgi podatkowe, nieznaczne zwiększenie federalnego deficytu budżetowego i w większości przypadków byłby on korzystny dla osób zamożnych – napisała agencja Reutera.

Podczas wiecu w hangarze lotniczym bazy Gwardii Narodowej w Harrisburgu w stanie Pensylwania prezydent powiedział także, że szkic budżetu zakłada 500 dol. ulgi podatkowej „dla tych, którzy opiekują się osobą dorosłą bądź starszym bliskim” oraz znaczne zwiększenie ulgi podatkowej „na dzieci”. Nie podał jednakże żadnych szczegółów dotyczących tych ulg.

Zobacz też: Donald Trump oddał hołd polsko-amerykańskiemu bohaterowi. „Pomógł ukształtować naszą historię”

Według agencji doradcy podatkowi Kongresu USA pracują aktualnie nad szczegółami ramowego planu reformy podatkowej prezydenta, który Republikanie mają zamiar przegłosować w styczniu 2018 roku. Plan reformy ma być przygotowywany w tajemnicy przez wyselekcjonowaną grupę Republikanów na wysokich stanowiskach znanych jako „Wielka Szóstka” (Big Six). Oparty ma być on na obniżeniu podatku CIT z 35 proc. do 20 proc., a podatku PIT do 35 proc. Plan ma także wyeliminować 40 proc. podatek od spadków o wysokości większej niż 5,5 mln dolarów na osobę, bądź 11 mln dol. na parę.

Zobacz też: Kolejny atak na Trumpa hitem w sieci. Eminem wulgarnie dissuje prezydenta USA a do swoich fanów mówi wprost: „Albo jesteście ze mną albo spier*****cie!” [VIDEO]

Trump podczas kampanii wyborczej uzyskał poparcie biznesu właśnie dzięki obietnicy radykalnego zreformowania systemu podatkowego USA, a przede wszystkim obniżenia stawki podatku CIT. Republikanie są pod presją przeprowadzenia reformy systemu podatkowego, która była jedną z najważniejszych obietnic wyborczych Trumpa, szczególnie teraz, gdy po raz kolejny nie powiodło się zniesienie systemu opieki medycznej Obamacare. Komentatorzy jednakże ostrzegają, że reforma systemu podatkowego może okazać się o wiele trudniejsza niż zarzucone dwa tygodnie temu siedmioletnie zabiegi Republikanów o zniesienie Obamacare. (PAP)

8 KOMENTARZE

  1. oni zapowiadaja obnizki podatkow od lat. U nas Tusk i Ta obecna ciotka przed wyborami tez obiecali….

    Tylko w zach europie nie obiecuja bo tam elektorat mysli ze od niskich podatkow sie biednieje.. ALe to juz inny stan umyslu.

  2. W Europie paleta rozwiązań prorodzinnych jest bardzo szeroka. Właściwie w każdym państwie wypłacane są środki na dzieci i to duże wyższe niż nasze 500+. W Rosji np. państwo na specjalne konto wpłaca ok. 6 tys. euro na drugie i każde kolejne potomstwo.

  3. „Trump nie daje 500+” tylko ” szkic budżetu zakłada 500 dol. ulgi podatkowej dla tych, którzy opiekują się osobą dorosłą bądź starszym bliskim oraz znaczne zwiększenie ulgi podatkowej na dzieci”. Przecież ulga podatkowa właśnie polega na tym, że się nie oddaje Państwu pieniędzy które winno oddać, czyli defakto dostaje się od rządu 500 dolarów. Także ten, tego, nie pie….cie. Czy wy myślicie że nikt tego nie przeczyta?

    • Oni myślą, że ludzie to przeczytają ale ze zrozumieniem. Rozumiem że lata komunizmu mogą na kogoś tak wpłynąć, że niektóre rzeczy rozumie się na opak. Albo masz problemy ze zrozumieniem tekstu może być i tak. Rząd nie może Ci dać żadnych pieniędzy bo żadnych pieniędzy nie ma. Może Ci je tylko oddać ale to cały czas Twoje pieniądze, może je zabrać mnie i przekazać Tobie, ale to wciąż będą moje pieniądze które mnie zrabowałeś za pośrednictwem rządu. Tak działa socjalizm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here