[TYLKO U NAS] Patryk Vega w mocnym wywiadzie, który rozwścieczy lewicowców. „Jestem ortodoksyjnym katolikiem”. Ostro o krytyce „Botoksu”

Patryk Vega. / Źródło: PAP

Autor budzącego wiele kontrowersji „Botoksu” przedstawił swoje poglądy dotyczące kwestii religii, aborcji oraz rynku filmowego w Polsce. Jego zdaniem, tylko niezależny reżyser jest w stanie przedstawić prawdziwy obraz rzeczywistości naszego kraju.

Patryk Vega, a właściwie Patryk Krzemieniecki, bo tak brzmi prawdziwe nazwisko reżysera, zbulwersował swoimi wypowiedziami lewicową część odbiorców. Reżyser znany jest jako autor takich filmów jak: „Pitbull. Nowe porządki”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Służby specjalne” czy aktualnie prezentowany w kinach „Botoks”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Botoks” – film znienawidzony przez korporacje oraz lewicowców. Ukazuje realia aborcji, przekrętów z lekami i stosunku lekarzy do pacjentów [VIDEO]

Najnowsze dzieło Vegi zostało ostro skrytykowane przez środowiska lewicowe. Powodem jest brutalnie realistyczne przedstawienie kwestii aborcji. W ten sposób film podzielił widownie. Sam reżyser stwierdził, że nie zamierza ukrywać prawdy, o tym jak wygląda polska służba zdrowia. Część opinii publicznej zszokowały także wypowiedzi Vegi, który przyznał na antenie telewizyjnej, że nie wstydzi się tego, iż jest katolikiem.

W wywiadzie, który ukaże się w najnowszym numerze Najwyższego Czasu, Vega opisuje swoje nawrócenie na Boga oraz tłumaczy, jaką rolę odbiera religia w jego życiu i twórczości. Stwierdza m.in: Czułem, że nie mam wpływu na nic, czułem się, jak taki liść rzucony na wietrze, który musi się dostosowywać do rzeczywistości. Dopiero, kiedy zrozumiałem, że nie ma mojego planu, tylko jest Boski plan, z którym muszę spróbować się zsynchronizować, wiele w moim życiu zaczęło się układać.

W rozmowie z dziennikarzem Najwyższego Czasu opisuje również układ panujący w polskiej sztuce filmowej. Krytykuje brak profesjonalizmu oraz niewłaściwe podejście części polskich filmowców, które w efekcie uniemożliwia osiągnięcie sukcesu kasowego. Przedstawia również swoje ambitne plany na najbliższą przyszłość.

Całość wywiadu dostępna będzie w najnowszym numerze NCzasu, który możliwy będzie do nabycia w punktach sprzedaży oraz na stronie: Sklep Niezależna

Źródło: Najwyższy Czas/TVP.Info

9 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here