Milionowa afera korupcyjna w ministerstwie. Poroszenko: „Złodziejom odrąbię ręce”

Poroszenko Źródło: shareinfo.pl

Dwa dni temu ukraińskie Narodowe Biuro Antykorupcyjne dokonało aresztowań wysoko postawionych osób w państwie w związku z ich udziałem w aferze korupcyjnej. Wśród  zatrzymanych jest wiceminister obrony, a straty w ukraińskiej armii są szacowane na ponad 5,6 mln dolarów

W związku z korupcją i defraudacją ponad 5,6 mln dolarów ukraińskie służby aresztowały m.in. Ihora Pawłowskiego piastującego stanowisko wiceministra obrony oraz  Wołodymyra Hulewycza, dyrektora do spraw zakupów.

Na sprawę zareagował ostro prezydent Ukrainy. Petro Poroszenko stwierdził:
Po pierwsze, nikomu nie pozwolę okradać armii. Tym, którzy będą ją okradać, odrąbię ręce.

Czytaj też: Czyżby tym razem prognozy miały się spełnić i czeka nas zima stulecia? Zima już zaatakowała na Bałkanach, Ukrainie, w Rosji, USA i Gruzji

Poroszenko wezwał odpowiednie służby do podjęcia jak najszybszych kroków. Prezydent podkreślił znaczenie armii dla ukraińskiego państwa i wyraził zapewnienie, że do kwestii wojskowośc przykłada szczególną wagę.

Armia to przedmiot mojej osobistej troski, jest jednym z naszych oczywistych osiągnięć ostatnich trzech lat. Zostało to zrobione dzięki działaniom moim, ministra obrony, ministerstwa obrony, kierownictwa sztabu generalnego, ochotników.

Minister obrony, Stepan Połtorak stwierdził, że czuje się odpowiedzialny za swojego podwładnego i jeżeli zarzuty wobec niego się potwierdzą, gotów jest podać się do dymisji.

Minister zapewnił przy okazji, że nie ma zamiaru uciekać z Ukrainy, gdyż… w Rosji są prowadzone przeciw niemu trzy postępowania, a na wyjazd do krajów zachodnich go nie stać.

źródło: kresy.pl

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here