Brytyjskie media sugerują powstanie nowego sojuszu z Polską w roli głównej. Czy dzięki wyborom w Austrii zbudujemy Międzymorze?

Sebastian Kurz, Andrzej Duda, Wiktor Orban / źródło: Wikipedia Commons
Sebastian Kurz, Andrzej Duda, Wiktor Orban / źródło: Wikipedia Commons

Brytyjski „The Times” twierdzi, że po wyborach w Austrii może zawiązać się nowy sojusz pomiędzy Warszawą, Budapesztem i Wiedniem.

„The Times” to jeden z najbardziej poczytnych periodyków brytyjskich.

Po ostatnich wyborach w Austrii – w których zwycięstwo odniosła Austriacka Partia Ludowa (31,36 proc.), a na drugim z bardzo dobrym wynikiem uplasowała się Austriacka Partia Wolności (27,35 proc.) – słynny dziennik wieszczy, że najprawdopodobniej dojdzie do zawarcia „nowego prawicowego i antyimigracyjnego sojusz z Polską, Węgrami innymi krajami środkowej Europy zaniepokojonymi muzułmańskimi uchodźcami”.

Przeczytaj też: Chrześcijańscy bojownicy mają dość. Nadchodzi czas nowej krucjaty!

Z kolei dziennikarze BBC stwierdzili, że „Europejska radykalna prawica nie umarła mimo porażek we Francji i Holandii”.

Dziennik „The Times” przewiduje, że zwycięzcy chadecy najprawdopodobniej zawiążą koalicję z Austriacką Partią Wolności, a na czele rządu stanie 31-letni Sebastian Kurz.

Zobacz też: Ten psychol zamordował dwie prostytutki, bo poganiały go by skończył. „Gdy się przestała ruszać, podciąłem jej gardło nożykiem”

„Financial Times” stwierdził, że wynik wyborów „zastrzyk energii dla europejskich nacjonalistów i ruchów antyestablishmentowych. To niemal na pewno skutkować będzie bardziej agresywną pozycją Wiednia na wielu polach polityki europejskiej, w tym w temacie imigracji”.

źródło: onet.pl

7 KOMENTARZE

  1. „Financial Times” stwierdził, że wynik wyborów „zastrzyk energii dla europejskich nacjonalistów i ruchów antyestablishmentowych. –
    Dobrze by było. Na razie polactwo klaszcze kosmopolityczo-systemowej hołocie z PiS, PO i .N.

  2. Przecież to tylko chadecja. Czyli żadna prawica. A teraz będzie dla Kurza „sprawdzam”. Jeśli zawrze sojusz ze Strache, to pojawi się malutka nadzieja. Ale jakieś mitycznie Międzymorze? Z Polską w roli głównej? To propagandowe kadzenie dla debili

  3. Austria biorąc udział w budowie Międzymorza musiałaby wystąpić przeciwko Niemcom. Jest to mało realne, podobnie ciężo jest liczyć na proniemieckie Czechy. Przynajmniej dopóki Niemcy nie zostaną bardziej zislamizowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here