Mocne słowa Macierewicza do prezydenta Dudy. Poszło o aneks do raportu w sprawie WSI

Mocne słowa Macierewicza do prezydenta Dudy. Poszło o aneks do raportu w sprawie WSI
Prezydent Andrzej Duda i Antoni Macierewicz. Foto: PAP

Ustawa nie przewiduje możliwości nieopublikowania przez prezydenta raportu dot. WSI – podkreślił szef MON Antoni Macierewicz. Dodał, że sprawa jest niesłychanie trudna ze względu na wyrok TK z 2008 r., który zakwestionował możliwość publikacji aneksu do raportu.

Antoni Macierewicz pytany w środę w Radiowej Trójce, czy prezydent Andrzej Duda powinien opublikować aneks do raportu dot. weryfikacji WSI, zauważył, że „ustawa nie przewiduje możliwości nieopublikowania raportu przez prezydenta”.

Czytaj też: Donald Trump ma genialny, prosty i sprawdzony plan. „Będzie lepiej niż za Reagana!” Czy PiS wbije sobie wreszcie do głowy te proste prawdy?

Jak zaznaczył ta sprawa jest „niesłychanie trudna ze względu na wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2008 roku, który zakwestionował możliwość publikacji tego aneksu”.

„Pan prezydent Lech Kaczyński nałożył wówczas na nas obowiązek dostosowania raportu” – dodał minister.

Podkreślił, że według TK ujawnione mogą być tylko osoby na najwyższych stanowiskach. „Są to wiadomości ciągle istotne i z tego punktu widzenia opinia publiczna powinna je posiadać, ale na pewno powinna posiadać służba kontrwywiadu wojskowego, która prowadzi postępowania związane z wiadomościami tam zawartymi” – dodał szef MON.

„Gazeta Polska” napisała, że szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Bączek w czerwcu zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o przekazanie aneksu z weryfikacji WSI.

W jego ocenie, dokument ten powinien zostać ujawniony. Bączek przypomniał, że zgodnie z przepisami „to szef SKW jest dysponentem materiałów do komisji weryfikacyjnej, a także dysponentem wszelkiej dokumentacji, w tym także aneksu”.

Rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński pytany w ubiegłym tygodniu w RMF FM, czy aneks WSI zostanie ujawniony, odpowiedział: „To jest decyzja prezydenta.

Na razie prezydent podtrzymuje decyzję śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który nie zdecydował się na ujawnienie tego aneksu. Natomiast wypadałoby, żeby szef SKW troszeczkę miarkował się w słowach”.

Przeczytaj też: Islamiści grożą atakami w czasie mistrzostw świata. Do sieci trafiło szokujące nagranie propagandowe

GP/ PAP/ Wolność24

4 KOMENTARZE

  1. Bolszewiki sie juz zra, ciekawe kiedy zera sie pozbeda. macierewicz to oszołom jak karkakan wiec sa na siebie skazani. Długopis duda juz sie chyba wypiał na duet karakan + macior.

  2. Prezydent Kaczyński funkcjonował w skrajnie innych realiach politycznych, prezydent Duda obiecywał ujawnić, jest prawnikiem więc wiedział o wyroku TK. Może opublikować częściowo, polityków, hierarchów różnych kościołów i innych z wierchuszki życia publicznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here