Zamieszanie wokół słynnego zdjęcia Polaka palącego flagę ISIS. Czy jest prawdziwe?

Zdjęcie polskiego żołnierza palącego flagę ISIS obiegło wczoraj internet. Polak o pseudonimie „Archer” napisał na portalu społecznościowym, że zdobyto stolicę Państwa Islamskiego, a polska flaga zawisła nad miastem. Internauci jednak zauważyli, że fotografia zamieszczona przez żołnierza mogła zostać przerobiona za pomocą programu graficznego

Archer, dowódca polskich ochotników walczących z Państwem Islamskim zamieścił wczoraj w internecie wiadomość o zdobyciu stolicy ISIS.

„Była to jedna z najcięższych bitew naszych czasów. Chwała wszystkim poległym i walczącym z terrorem kalifatu w Raqqa!

Chciałbym również zaznaczyć, że wszyscy bojownicy biorący udział w tej operacji byli ochotnikami. Kurdowie, Arabowie, Jazydzi, Syriacy oraz kilkudziesięciu obcokrajowców, w tym nas – Polaków!” – napisał na swojej stronie na facebooku.

Czytaj również: Soros wypowiada wojnę rządom i prawicy. Przelał na konto swojej fundacji kolosalną sumę. „Wystarczy na dekady”

Nad Al-Raqqa, o które od kilku miesięcy toczyły się zacięte walki, zawisła wielka, biało-czerwona flaga. Ma ona na celu przypominać islamskim wojownikom „kto tu był i co im zrobił. Z kim lepiej nie zadzierać”.

„Dokonaliśmy niemożliwego. Nikt nam tego nie odmówi” – kończy swoją relację.

A jednak niektórzy internauci chcą chyba „odmówić”; jeżeli nie zasług, to przynajmniej autentyczności zamieszczonego zdjęcia.

W internecie pojawiły się sugestie jakoby słynna fotografia została „podkręcona” za pomocą jakiegoś programu graficznego.

Czytaj również: Korupcja w Rosji. Problem ponadczasowy

O rzekomym oszustwie poinformował portal „Anty-fake news. Prawda czy fałsz?”, zarzucając członkom „Gniewu Eufratu” doklejanie do zdjęcia sztucznych płomieni.

W ich oświadczeniu czytamy:
„Zdjęcie zamieszczone w poście to oczywisty photoshop, co widać chociażby po fladze oraz bezczelnie doklejonym na niej płomieniu.

To podważa wiarygodność całej informacji (…)nie ma wątpliwości – zdjęcie powstało w programie graficznym”.

Polska grupa zadaniowa "Gniew Eufratu" zdobyła stolicę ISIS – FAŁSZ"Gniew Eufratu" to polska grupa bojowników-ochotnik…

Opublikowany przez Anty-fake news. Prawda czy fałsz? na 18 października 2017

Dodatkowe wątpliwości wzbudza sama poza żołnierza, który trzymając w ten sposób palącą się flagę, musiałby przy okazji sam siebie poparzyć.

Wiarygodność wiadomości udostępniane przez polskich wojowników były podważane już w przeszłości:

AKTUALIZACJA:Grupa "Gniew Eufratu" ustosunkowała się na swoim profilu do poniższego wpisu. Poniżej link do posta na ich…

Opublikowany przez Rewolucja Świadomości na 13 maja 2017

Zobacz też: Stolica Korei Północnej po raz pierwszy sfilmowana z lotu ptaka. Niesamowite nagranie 360 stopni [VIDEO]

Czytaj też: Niesamowity wypadek. Przed maską auta pojawia się nagle samochód-widmo [VIDEO]

Zobacz też: Przerażające nagranie podbija sieć. Czy kot z głową człowieka istnieje naprawdę? [VIDEO/ZDJĘCIA]

Zobacz: Współtwórca neonazistowskiej organizacji zaszokował jej członków. Przyznał, że ma żydowskie korzenie. Ale to nie wszystko [VIDEO]

.