Spektakularna akcja. Uratowali z rąk zwyrodnialców kilkadziesiąt dzieci. Wśród nich nawet 3-miesięczne maluchy dla pedofilii [VIDEO]

fot. YouTube

FBI przeprowadziło akcję koordynowaną w sześciu krajach na różnych kontynentach. W ciągu czterech dni zatrzymano ponad 120 osób odpowiadających za sprzedaż dzieci do domów publicznych dla pedofilii.

Akcja, która właśnie się zakończyła, nosiła kryptonim „Cross Country XI”. W jej ramach agenci zrobili naloty na agencje znajdujące się w sześciu różnych krajach.

W trakcie akcji agentom udało się odbić 84 dzieci z rąk handlarzy. Mowa tu m.in. o 3-miesięcznej dziewczynce i jej 5-letniej siostrze. Wiek najmłodszych ofiar, które nie ukończyły nawet 1 roku życia, może szokować.

Zobacz także: Znany aktor skazany za pedofilię. W więzieniu spędzi lata. To koniec kariery [VIDEO]

Szajkę udało się rozbić dzięki tzw. „łowcy pedofilii”, który nawiązał kontakt z jednym z przestępców. Za oferowane usługi seksualne trzeba było zapłacić 600 dolarów.

Naszą misją jest chronić dzieci. Liczba aresztowanych handlarzy i liczba ocalonych dzieci pokazuje, dlaczego musimy kontynuować naszą pracę – powiedział dyrektor FBI, Christopher Wray.

FBI udostępniło nagrania, które pokazuje różne etapy akcji. Odbywała się ona w sześciu różnych krajach, oprócz USA były to także Kanada, Wielka Brytania, Tajlandia, Kambodża i Filipiny.

Zobacz również: Kolejny knur w Hollywood. Najbardziej znany dokumentalista, bożyszcze lewicy oskarżany o lubieżność i ataki seksualne na nieletnie

Część przestępców – zwyrodnialców – została namierzona przez wspominane nawiązanie kontaktu bezpośredniego. Inną opcją były serwisy internetowe, na których oferowano tego typu usługi.

Źródło: o2.pl