Dramatyczne sceny z zatrzymania szaleńca nożownika ze Stalowej Woli. Nikt się z nim nie patyczkował [WIDEO]

27-letni Konrad K. ze Stalowej Woli, który w piątek w ataku nożami w galerii handlowej zabił jedną osobą i ranił dziewięć, trafił do aresztu. Zatrzymali go klienci centrum handlowego, którzy później przekazali go policji. Moment zatrzymania udało się nagrać przypadkowemu świadkowi.

Konrad K. chory psychicznie mieszkaniec Stalowej Woli piątek około godz. 15 zaatakował klientów galerii handlowej przy ul. Chopina w Stalowej Woli. Uzbrojony w noże szaleniec zadawał ciosy przypadkowym osobom.

Przejrzeliśmy monitoring, widok jest rzeczywiście porażający. Kamery uchwyciły moment działania podejrzanego w kilku miejscach – mówi Janusz Woźnik z Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Zobacz też: Niszczycielska siła uderza w Europę. „Brian” niesie ze sobą śmiertelne zagrożenie. Wydano ponad 30 ostrzeżeń

Szaleniec ranił 9 osób, z których jedna – 50-letnia kobieta zmarła. Stan sześciu ofiar jest ciężki.  Mężczyzna został zatrzymany przez klientów galerii, a potem przekazany policji.

Moment zatrzymania udało się sfilmować przypadkowemu świadkowi

Mężczyźni nie patyczkowali się z napastnikiem, ale nie ma wątpliwości iż z uzbrojonym w noże szaleńcem nie można postępować delikatnie.

Okazało się, że napastnik wcześniej leczony był psychiatrycznie. Konrad K trafił do aresztu w Krakowie, gdzie jest oddział psychiatryczny.

Zostały mu postawione zarzuty zabójstwa i wielokrotnego usiłowania zabójstwa.

Zobacz też: Notes dilera może pogrążyć elity polskiej polityki i mediów. Policjanci odszyfrowali ponad 200 znanych nazwisk