Cios w Macierewicza. Przy okazji rekonstrukcji rządu Szydło osłabi pozycję szefa MON-u

Antoni Macierewicz/Fot. PAP
Antoni Macierewicz/Fot. PAP

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, podczas zapowiadanej od dawna rekonstrukcji rządu, premier Beata Szydło powoła nowy resort z Mariuszem Kamińskim na czele. Nowe ministerstwo ma odebrać niektóre uprawnienia Macierewiczowi i osłabić jego pozycję na scenie politycznej.

Jak informuje Dziennik, nowy resort miałby się nazywać Ministerstwo Ochrony Państwa. Taki ruch miałby osłabić pozycję ministra Macierewicza, któremu odebrana zostałaby kontrola nad Służbą Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służbą Wywiadu Wojskowego.

Przeczytaj koniecznie: Banki ostrzegają: oszuści mają nowy sposób działania. Korzystasz z konta na smartfonie? Możesz stracić wszystkie pieniądze!

O rekonstrukcji rządu mówiło się już od dłuższego czasu. Wśród najniżej notowanych członków rządu najczęściej wymieniani są Jan Szyszko oraz Witold Waszczykowski. Nieoficjalnie mówi się również o dymisji Andrzeja Adamczyka (infrastruktura i budownictwo) oraz Anny Streżyńskiej (cyfryzacja).

Komentatorzy życia publicznego od pewnego czasu podkreślali, że między premier Szydło a ministrem Ziobro nawiązał się cichy sojusz taktyczny wymierzony w Antoniego Macierewicza. Najwyraźniej do tego sojuszu doszlusuje teraz Mariusz Kamiński.

źródło: dorzeczy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here