Juncker chla, a Tusk zamawia flaszki – 4 tysiące butelek szampana za nasze pieniądze [WIDEO]

Jonathan Bullock, brytyjski europoseł obnażył hipokryzję i rozpasanie Rady Europejskiej. W ostrych słowach zbeształ Donalda Tuska, przewodniczącego Rady za ogłoszenie przetargu na zakup 4 tysięcy butelek szampana.

Rada Europejska ogłosiła przetarg na zakup 4 tysięcy butelek szampana, które są bardzo potrzebne na szczyt przywódców Unii w Brukseli.

Sprawę ujawnił brytyjski europoseł Jonathan Bullock, który wyszydził hipokryzję i rozpasanie Rady.

Rada ogłosiła przetarg na zakup 4 tysięcy butelek szampana. Być może Wielka Brytania mogłaby się załapać. Biorąc pod uwagę nasz wkład w budżet europejski należy nam się jakieś 500 butelek, którymi moglibyśmy uczcić Brexit – kpił Brytyjczyk

Kiedy połowa Europy jest w kryzysie i walczy z biedą wy sobie zamawiacie 4 tysiące butek szampana. To musi być powstrzymane, to musi być sprawdzone i powinien się temu przyjrzeć Parlament Europejski – mówił europoseł.

Zobacz też: Zdjęcie ze szwedzkiej szkoły podbija internet. Wywołało paniczną reakcję u ich sąsiadów. „Czy nas czeka to samo?”

A przecież w Radzie miała być transparentna w sprawach budżetowych i wydawania pieniędzy – mówił i zaatakował Tuska, że przewodzona przez niego instytucja nie dotrzymuje unijnych standardów.

Każdego roku Parlament Europejski  bada rachunki i budżet wszystkich instytucji europejskich, by je zatwierdzić i wszystkie organa stosują się do zasad, oprócz jednego – Rady. Dlaczego Rada nie może się stosować – pytał europoseł

Wypowiedź europosła nawiązywała m.in do przemówienia Junckera na tema stanu Unii, w którym podkreślał potrzebę większej transparentności o wstrzemięźliwości w wydatkach.

Od 2009 roku wiele krajów Unii zmaga się z kryzysem i o oszczędza na wydatkach. Sama Unia będzie miała kłopoty budżetowe po ostatecznym opuszczeniu jej przez Wielką Brytanie.

Zobacz też: Wiedza ekonomiczna Polaków jest katastrofalna. Nie mają pojęcia skąd rząd ma pieniądze na 500+. Najgorzej wypadają zwolennicy PiS [INFOGRAFIKA]

4 KOMENTARZE

  1. Z kolegami z PiSu też zesmy sie ostatnio opili na Ukrainie, nawet nie wiecie jak my Ukry mamy dobrze teraz w polszczy, bo my u was rzadzimy lachy a wy glupi na nas glosyjecie, na nowogrodzkiej tez my byli i teraz jestesmy i bedziemy dlugo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here