Kolejny poroniony pomysł Komisji Europejskiej. Korwin-Mikke: „To DRASTYCZNE ograniczenie naszej wolności!” I może być bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia

Korwin-Mikke Parlament Europejski PiS dyktatura
Janusz Korwin-Mikke. Źródło: YouTube Korwin vs UE

Komisja Europejska wpadła na kolejny absurdalny pomysł. Zgodnie z nową koncepcją samochody sprzedawane na terenie Unii Europejskiej mają być od 2020 roku wyposażone w mechanizm uniemożliwiający przekraczani prędkości.

Pomysł Komisji zakłada, że GPS sam będzie wychwytywał naszą lokalizację i mechanizm sam będzie wiedział, z jaką prędkością wolno nam jechać.

Po jej przekroczeniu dostaniemy „ostrzeżenie”, a po nieusłuchaniu go… samochód ustali górną granicę prędkości i uniemożliwi jej przekroczenie.

Przeczytaj koniecznie: Skarbówka weźmie się za przedsiębiorców?! Tak uprościli przepisy, że jest ich 8 razy więcej. „Obywatele będą traktowani jak zwierzyna łowna”

Zmiana przepisów jest oczywiście podyktowana kwestią bezpieczeństwa, a plan zakłada możliwie szerokie ograniczenie wypadków na drogach.

Oczywiście jest to czystą głupotą. Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy musimy szybciej jechać bo np. wieziemy kogoś do szpitala. System da nam ostrzeżenie a po nieposłuchaniu zwolni prędkość naszego samochodu. Być może te obcięte kilometry zaważą na życiu naszego potrzebującego pomocy pasażera.

Do przepisów w mocnych słowach odniósł się Janusz Korwin-Mikke, który stwierdził, że jest to pomysł ograniczenia naszej Wolności, „złożenie jej na ołtarzu Św. Bezpieczeństwa”

źródło: wmeritum.pl