CNN – zdychająca legenda. Konserwatywny Fox News zmiata lewicową stację z amerykańskiej sceny [FOTO]

Reklama / Advertisement

CNN najpopularniejsza na świecie amerykańska telewizja informacyjna kona na własnym rynku. Konserwatywna Fox News bije ją na głowę.

Ci, którzy do dziś nie rozumieją dlaczego Clinton przegrała wybory powinni zacząć śledzić poziom oglądalności amerykańskich stacji informacyjnych. Tak samo jak ci, którzy uważają, że Ameryka jest taka, jak pokazuje ją CNN.

Wyniki oglądalności poszczególnych programów informacyjnych jednoznacznie dowodzą, iż zwycięzca jest tylko jeden – konserwatywny, sprzyjający Trumpowi Fox News.

Stacja bije swych konkurentów na głowę. Największą oglądalność ma program polityczny „Hannity”. Jego gospodarzem jest Sam Hannity, który zastąpił wielką gwiazdę Billa O’Reilly.

Program ten co wieczór od godziny 21 ogląda 3,7 miliona Amerykanów. Konkurująca bezpośrednio z nim w stacji MSNBC lewicowa Rachel Maddow przyciaga 2,4 miliona widzów.

We wszystkich pasmach nadawania – od rana do nocy wygrywa Fox News, a jego programy zajmują 4 kolejne miejsca wsród pięciu najchętniej oglądanych przez Amerykanów programów publicystycznych i politycznych.

O skali przewagi Fox nad innymi nadawcami najlepiej świadczą ratingi. Wśród 10 najpopularniejszych politycznych show w USA nadawanych przez stacje kablowe aż 9 pochodzi z Fox News. Wśród 25 aż 17 jest ze stacji należącej do braci Murdochów.

Dopiero na 25 miejscu jest program stacji CNN – Anderson Cooper 360, który gromadzi niecały milion widzów.

Wśród audycji o dużej oglądalności można znaleźć też program którego współgospodynią jest córka Zbigniewa Brzezińskiego Mika. Prowadzony przez nią i Joe Scarborough poranny „Morning Joe” zajmuje 24 miejsce i gromadzi milion widzów.

Zobacz też: Prawicowe treści są cenzurowane. Google oskarżone o łamanie pierwszej poprawki do Konstytucji USA. Internetowy gigant nabrał wody w usta

Badania oglądalności najlepiej pokazują jak rzeczywistość Ameryki rozmija się z jej obrazem pokazywanym przez CNN. Podziwiana niegdyś stacja pada pod ciężarem własnych ideologicznych obsesji i zaangażowania politycznego po stronie Partii Demokratycznej.

Amerykanie szydzą z CNN i mówią, że gdyby nie lotniska, którym stacja płaci za pokazywanie jej programów, to nikt by ich nie oglądał.

Z CNN szydzi też Trump nazywając dziennikarzy CNN kłamcami, manipulatorami, ludźmi bez cienia przyzwoitości, kompletnie oderwanymi od realiów. Trump ma rację.

Badania pokazują, że we wszystkich relacjach CNN na temat prezydenta USA , ponad 95% jest negatywnych. Podobnie traktowani są Republikanie, oprócz tych niechętnych prezydentowi USA.

CNN jest oglądane na całym świecie i wszędzie kreuje fałszywy obraz Stanów Zjednoczonych i Amerykanów. Postępująco postępowa stacja chce utrwalić wizerunek USA jako kraju, w którym lewica dominuje nie tylko politycznie, ale też społecznie i kulturowo. Ameryką ma rządzić psychopatyczny dyktator Trump.

Na taki obraz Amerykanie nie dają się jednak nabrać. Co innego reszta świata.Media europejskie, a w tym polskie odwołują się do komentarzy i ocen ferowanych przez CNN traktując je jako wręcz wyrocznię w sprawach amerykańskich.

W ostatniej śmiesznej i żałosnej kampanii reklamowej CNN próbuje przekonać, iż stacja jest najbardziej wiarygodnym źródłem informacji. Amerykanie szydza z tego i parodiują reklamy CNN.

Tymczasem prawdziwą potęgą na rynku stacji informacyjnych jest Fox News, który próbuje przedstawiać się jako skrajny i niszowy. Z zestawienia oglądalności jednak jasno wynika, że niszowy – skierowany do lewicy, jest właśnie CNN.

Zobacz też: Polski wątek w aktach zabójstwa Kennedyego. Korespondent partyjnej „Trybuny Ludu” w akcji dezinformacyjnej polskich i radzieckich służb

Reklama / Advertisement