Donald Trump podjął radykalne kroki po ataku w Nowym Jorku. Tą decyzją ponownie rozwścieczył piewców poprawności politycznej!

Donald Trump. / fot. Wikipedia CC by 2.0

Prezydent Donald Trump poinformował we wtorek na Twitterze, że polecił Departamentowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego zaostrzenie – jak się wyraził – „i tak już ekstremalnego” programu kontroli przybywających do USA cudzoziemców.

„Właśnie poleciłem Departamentowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego zaostrzenie naszego i tak już ekstremalnego programu kontroli. Bycie politycznie poprawnym jest w porządku, ale nie w tym przypadku” – napisał prezydent.

Był to kolejny tweet opublikowany przez Trumpa po wtorkowym zamachu na nowojorskim Manhattanie, w którym zginęło 8 osób a 11 zostało rannych.

Zobacz także: Wszystko co wiemy o zamachu w Nowym Jorku. Najważniejsze pytanie: czy to sprawka Państwa Islamskiego?

Program wzmożonej kontroli i „prześwietlania” przybywających do USA imigrantów ma na celu – jak informował Biały Dom – „identyfikowanie osób mogących sympatyzować z ekstremistami lub stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych”.

Trump jeszcze w kampanii przed wyborami prezydenckimi w 2016 r. zapowiadał zaostrzenie polityki imigracyjnej. Po objęciu urzędu prezydenta kilkakrotnie próbował zablokować wjazd do USA obywateli kilku krajów bliskowschodnich oraz uchodźców. Próby te były jednak odrzucane przez sądy federalne.

W czerwcu Sąd Najwyższy częściowo przychylił się do stanowiska prezydenta zezwalając na zrewidowanie procedur i metod weryfikacji przybywających do USA cudzoziemców.

Warto przeczytać: Stany Zjednoczone opracowują nową broń przeciwko Rosji! Putin: „Materiał biologiczny jest zbierany na terenie całego kraju”

(PAP)

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here