Skandaliczna wypowiedź prawnika. Zachęca do gwałcenia kobiet. „Gwałcenie kobiet w podartych jeansach to narodowy obowiązek”

Zdjęcie ilustracyjne.
Reklama / Advertisement

Gwałcenie kobiet w podartych jeansach to nasz narodowy obowiązek – to skandaliczne słowa egipskiego prawnika Nabih al-Wahsh. Jego wypowiedź rozpętała burzę nad Nilem. Mężczyzna dopuścił się ohydnej opinii w programie „Infrad Show”, emitowanym przez telewizję Al-Assema.

Słowa prawnika dowodzą, że egipskie elity zamiast zaostrzyć kary dla gwałcicieli idą w kierunku udowadniania, że to ofiary same są wszystkiemu winne. Zamiast chronić kobiety narzucają na nie kolejne restrykcje dotyczące zasad ubierania się.

Zobacz: Co czeka nas 1 listopada? POGODA będzie fatalna: zimno, porywisty wiatr, a do tego śnieg i deszcz. Przeczytaj przed wyjściem z domu

Dziewczyny, które pokazują części swojego ciała, nosząc tego typu ubrania, zapraszają mężczyzn do tego, by je molestowali – powiedział podczas debaty w studiu Nabih al-Wahsh.

Wypowiedź wywołała w Egipcie spore oburzenie i stała się przedmiotem gorliwej dyskusji. Na jej autora spłynęła wielka fala krytyki.

To rażące wezwanie do gwałtu – stwierdziła w oświadczeniu szefowa Krajowej Rady Kobiet, dr Maya Mursi. Dalej napisała, że takie poglądy godzą w egipską konstytucję, która ma bronić wolności kobiet i wyraziła dezaprobatę w związku z tym, że haniebne słowa padły z ust przedstawiciela środowiska prawniczego.

Zobacz: Kolejna służba zyska dodatkowe uprawnienia. Kierowcy już mogą zacząć się bać. Nie będą zadowoleni z tych zmian

Źródło: o2.pl/wprost.pl

Reklama / Advertisement