Nadchodzi nowa era ludzkości. „Czip w mózgu pozwoli wykasować złe wspomnienia”

Autor pomysłu wszczepiania chipów do mózgu. Bryan Johnson /foto: wikipedia, pixabay

Bryan Johnson z firmy Karnel twierdzi, że nadchodzi nowa era dla ludzkości. Każdy będzie mógł wgrać sobie nowe wspomnienia lub wykasować stare. Wszyscy, którzy zdecydują się na wszczepienie chipa, mają w pełni wykorzystać potencjał swojego mózgu.

Chipy wszczepione do mózgu to coraz bardziej realna przyszłość. Podczas szczytu w Lizbonie, twórca start-upu Karnel, przedstawił projekt specjalnego chipa, który będzie wszczepiany do tkanki mózgowej. Dzięki nowym możliwościom ludzkość ma osiągnąć nowy poziom rozwoju. Uczynić krok w przyszłość. Technologia ma być w naszym zasięgu w ciągu następnych 15-20 lat.

Pierwszym krokiem ma być stworzenie urządzenia, które pomoże w walce z różnymi chorobami. W przyszłości ludzie mają jednak otrzymać różne nieosiągalne dotychczas możliwości.

Cały koncept opiera się na założeniu, że należy rozwijać najbardziej skomplikowaną i wciąż do końca niepoznaną część naszego ciała-mózg. Kiedy chip będzie już na odpowiednim stopniu rozwoju, szef Kernel przewiduje opracowanie specjalnych aplikacji rozszerzających możliwości poznawcze.

Jeden z planów przewiduje, że ludzie zyskają pamięć absolutną oraz będą w dowolny sposób kształtować swoje wspomnienia. Chipy mają również umożliwić wymianę doświadczeń i wspomnień między użytkownikami.

Johnsona pytano przede wszystkim, czy wynalazek może doprowadzić do podziałów społecznych? Prezes odparł, że technologia zostanie zdemokratyzowana podobnie jak smartfony.

Prezes dodał, że nie rozumie strachu, jaki budzi jego koncepcja. Jego pomysł może w przyszłości pomóc w komunikacji i nauce. Johnson uważa, że jest to droga do poprawy ogólnych warunków życia na ziemi.

Źródło: express.co.uk

Zobacz też: HIT INTERNETU. „Witamy w najtrudniejszej branży świata”. Genialny spot polskiej firmy [VIDEO]

Czytaj też: Tego jeszcze nie było. Pedofil Spacey zniknie z głównej roli w gotowym filmie Ridleya Scotta. Jego twarz zastąpi inna [VIDEO]

Zobacz też: Szokujące nagranie. Zmiażdżył kolegę z pracy w prasie hydraulicznej [VIDEO]