Dzieje się ws. zaginięcia Iwony Wieczorek. Czyżby wrzucono ją do kanału? Jest stanowisko prokuratury

Iwona Wieczorek, tajemnica ws. zaginięcia
Prokuratura wypowiedział się na temat nowych teorii ws. zaginięcia Iwony Wieczorek

Biuro detektywistyczne Lampart twierdzi, że wpadło na obiecujący trop dotyczący zaginięcia w 2010 r. w Gdańsku Iwony Wieczorek. Prokuratura wydała oświadczenie, w którym informuje, że trop ten został już wcześniej zbadany i oceniony jako nietrafny.

Iwona Wieczorek zaginęła 17 lipca 2010 r. Nad ranem odłączyła się od grupy znajomych, z którymi przebywała w Sopocie i – jak zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego – szła samotnie deptakiem biegnącym przez nadmorski park i las w kierunku Gdańska, gdzie mieszkała.

Do domu jednak nie dotarła. Jej los pozostaje nieznany.

Czytaj też: To nagranie wyjaśnia tajemnicę zaginięcia Iwony Wieczorek. „Jej ciało ukryto w worku na śmieci i wyrzucono do kanału”. Sensacyjne ustalenia detektywów [VIDEO]

W ostatnich dniach działająca na terenie całego kraju prywatna agencja detektywistyczna Lampart zamieściła w internecie film zawierający tezę, że za zaginięciem kobiety może stać pracownik firmy, która feralnego dnia sprzątała leśny pas nadmorski.

Agencja poinformowała, że wyniki analizy przesłała do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, która zajmowała się śledztwem w sprawie zaginięcia.

W piątek rano gdańska prokuratura wydała oświadczenie, z którego wynika, że prokuratorzy otrzymali materiały z agencji detektywistycznej, a z dołączonego do nich pisma dowiedzieli się, iż agencja pozyskała je z anonimowego źródła.

-„Szczegółowa analiza treści przekazanych materiałów wykazała, że są one powieleniem informacji, które znalazły się w analizie sporządzonej w 2015 r. przez policję. (…) Wszystkie okoliczności przedstawione w przesłanych materiałach zostały zweryfikowane i nie doprowadziły do ustalenia związku wskazywanych osób z zaginięciem Iwony Wieczorek” – napisano też w oświadczeniu.

Prokuratura dodała, że wnioski własne wysnute przy tej okazji przez pracowników agencji, „zostaną uwzględnione w toku prowadzonych czynności” i „jak każda informacja, mogąca mieć związek z przedmiotem postępowania, będą weryfikowane”.

W trakcie umorzonego w 2012 r. śledztwa dotyczącego zaginięcia 19-latki przesłuchano ok. 300 świadków. Już w czasie śledztwa co najmniej dwukrotnie przeszukano plaże i wydmy oraz pas nadmorski w okolicach, w których ostatnio była widziana Iwona.

Sprawdzono m.in. stawy i studzienki kanalizacyjne. Przeszukano miejsca wskazane przez jasnowidzów, którzy skontaktowali się z policją lub rodziną zaginionej.

Mimo umorzenia postępowania policja i prokuratura nadal pracują nad sprawą, np. w ostatnich miesiącach przeprowadzono kolejne – kompleksowe, przeszukanie pasa nadmorskiego.

Przeczytaj też: Ukraińskim władzom to się nie spodoba. Prezydent Andrzej Duda przedstawił swoje stanowisko w sprawie polityki historycznej naszych sąsiadów

policja.pl/ PAP/ Wolność24

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here