Policja o Marszu Niepodległości: „Nikogo z kontrmanifestantów nie zatrzymaliśmy” [PODSUMOWANIE DNIA]

zdj. wolnosc24.pl
zdj. wolnosc24.pl

Z policyjnego raportu wynika, że do komendy trafiło 45 osób manifestujących przy trasie Marszu Niepodległości, jednak nikogo nie zatrzymano. Wobec tylko dwóch osób wszczęto czynności wyjaśniające – podsumował dzisiejszy marsz komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

Szymczyk był pytany o zatrzymanie grupy Obywateli RP, którzy manifestowali w pobliżu trasy Marszu Niepodległości.

„Żadna z osób nie została zatrzymana, 45 osób zostało przewiezionych do jednostki Policji, żadnej z tych osób nie przedstawiono zarzutu. Wobec pozostałych są prowadzone czynności związane z ustaleniem tożsamości celem wykonania dalszych czynności związanych z popełnieniem wykroczenia z artykułu 52 Kodeksu wykroczeń, czyli zakłóceniu legalnego zgromadzenia. Natomiast w stosunku do dwóch osób wszczęto czynności wyjaśniające, nie stawiano żadnych zarzutów” – powiedział Szymczyk.

Jak mówił na jednym z banerów kontrmanifestantów pojawiły się elementy, które w ocenie Policji, związane są z propagowaniem treści faszystowskich.

Czytaj także: Berlin w szoku. Imigrant z Syrii zgwałcił kucyka w Görlitzer Park

– „Ale ten materiał będzie podlegał dopiero ocenie biegłego i prokuratury, dopiero wtedy podejmiemy dalsze czynności co do tych osób” – zaznaczył komendant.

Podkreślił, że interwencja została podjęta na wniosek „organizatorów legalnie zgłoszonego, cyklicznego zgromadzenia”.

Dopytywany był także o zatrzymanie jednej z manifestantek i niecenzuralne słowa, jakimi policjant zachęcał ją do wejścia do samochodu policyjnego.

Czytaj także: Klient nie stanął na wysokości zadania. Niezadowolona prostytutka najpierw go postrzeliła, a potem okradła

„Co do treści wypowiedzi – prawdopodobnie co podkreślam – chodzi o jednego z funkcjonariuszy Policji” – stwierdził komendant.

– Poleciłem już funkcjonariuszom Biura Kontroli KGP zbadanie tej sprawy. Jeśli ta sytuacja się potwierdzi wobec funkcjonariusza zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje służbowe, takich zachowań nie akceptujemy” – powiedział Jarosław Szymczyk. (PAP)

Zobacz koniecznie: Dziś Święto Niepodległości. Wzruszający spot na 11 listopada [VIDEO]

Zobacz też: Tak warszawiacy powitali Tuska. Gwizdy i buczenie w czasie oficjalnych uroczystości [VIDEO]

Zobacz też: Policja usunęła kontrmanifestację Obywateli RP. „Za ręce i nogi do radiowozów” [VIDEO]

Zobacz też: Marsz Niepodległości idzie ulicami Warszawy. „Tłumy jakich dawno nie było” [VIDEO NA ŻYWO]

6 KOMENTARZE

 1. czyli gówno, a nie dobra zmiana…
  kodziarze powinni poczuć pałkę policyjną na grzbiecie, dupie i głowie, gaz w oczach i płucach i 3 miesiące aresztu wydobywczego… a tu widzę policja w jakieś pieszczoty się bawi z terrorystami i podpalaczami.
  btw. ala wilk ma wściekliznę macicy, zawsze miała.

 2. aa i jeszcze każdy kodziarz powinien dostać terapię elektrowstrząsów – paealizatorem.
  to by się uspokoili.
  ala wilk też powinna dostać po piździe paralizatorem, to by się też uspokoiła.

  • Primo: coś Wam, redaktorstwo, wymknęły się spod kontroli boldy…
   Secundo: jak to jest, że nie można często zamieścić jakiegoś wpisu, najwyraźniej uwalanego przez Waszego bota (nie ma czasu oczekiwania na zatwierdzenie), a tu, powyżej, kol. lovefool leci podwórkową „łaciną”, zaś bot najwyraźniej sobie przysnął?

   Dlaczego przy utrąconych tekstach (czy też zamiast nich) nie pojawia się nawet cień informacji o tym, co stało się ich gwoździem do trumny? Redakcjo, zróbcie coś z tym!

 3. Dlaczego na tym faktycznie Pisaickim portalu nie ma wspomnienia o tym, że z Grobu Nieznanego Żołnierza zniknęła nazwy Birczy? Utwórzcie blogosferę,to czasem społecznie wpiszę informację z opisem na ważny temat. Nie pudelkowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here