Masakra w Iranie. Szybko rośnie liczba ofiar trzęsienia ziemi. Setki zabitych i ponad tysiące rannych [GALERIA +VIDEO]

Trzęsieni ziemi w Iranie, setki zabitych i tysiące rannych
Masakra w Iranie. Szybko rośnie liczba ofiar trzęsienia ziemi/ PAP/ Twitter

Już 328 ofiar śmiertelnych pochłonęło trzęsienie ziemi w prowincji Kermanszahan w zachodnim Iranie, które w niedzielę wieczorem nawiedziło ten górzysty rejon na granicy z Irakiem – podała w poniedziałek irańska agencja Isna. Ponad 2500 osób zostało rannych.

Agencja powołuje się na biuro koronera, które zastrzegło, że bilans ofiar może dalej rosnąć.

Czytaj też: Co zrobi Trzaskowski jak wygra wybory na prezydenta Warszawy? Stolicę homoseksualizmu. W ogóle to „ma być fajnie”

W prowincjach Kermanszah oraz Ilam utworzono naprędce szpitale pod gołym niebem, gdzie udzielana jest pierwszy pomoc i gdzie rozdzielana jest ciepła odzież, śpiwory i żywność.

Do udziału w akcji skierowano 20 helikopterów wojskowych, które przewożą najpoważniej rannych do klinik w Teheranie.

Ocenia się, że skutki trzęsienia ziemi są odczuwalne w 14 z 31 irańskich prowincji (ostanów) – pisze agencja prasowa ILNA. Najwięcej ofiar – jak podała z kolei irańska telewizja państwowa – odnotowano w mieście Sarpol-e Zahab, położonym 15 km od granicy z Irakiem.

Trzęsienie ziemi miało magnitudę 7,4 – podały irańskie władze. Infrastruktura wydobywcza i przesyłowa ropy naftowej nie uległa uszkodzeniu.

W prowincji Karmanszah i w prowincji Ilam – położonej w zachodnim Iranie, w górach Zagros, wszystkie szkoły będą zamknięte w poniedziałek – poinformował rząd. Lotniska w tych prowincjach działają bez zakłóceń – podała z kolei irańska telewizja.

Poniżej nagrania.

Przeczytaj też: Rafał Ziemkiewicz – Kukiz mnie rozczarował, bo chce naśladować Kaczyńskiego. Kończę z nim wspólną działalność i zachęcam do tego Endecję

PAP/ Twitter/ Fox News/ BBC News/ Wolność24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here