Kapuś w biznesie. Ustawa, która stworzy w biznesie rzesze donosicieli opłacanych z pieniędzy podatników

Koordynator służb specjalnych przygotował projekt ustawy antykorupcyjnej, która ma stworzyć w biznesie rzesze donosicieli opłacanych z pieniędzy podatników.

Przyzwoity człowiek nie chce pełnić zawodu szpiega i donosiciela; człowiek niegodziwy bardzo chętnie bierze się za to rzemiosło i w ten sposób staje się użyteczny, a czasem nawet niezbędny.
Pierre Bayle

Sygnalista to nie donosiciel – zaręczał na konferencji prasowej Maciej Wąsik, najbliższy współpracownik i zastępca ministra-koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Dwa tygodnie temu dwaj szefowie tajnych służb zaprezentowali projekt ustawy antykorupcyjnej. Przewiduje on zwiększenie katalogu osób zobligowanych do składania oświadczeń majątkowych, większą kontrolę nad lobbystami (będą musieli ujawniać, dla kogo pracują) oraz rozszerzenie uprawnień szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Największe kontrowersje wzbudził jednak pomysł wprowadzenia instytucji sygnalisty. Istotnie, ministrowie Kamiński i Wąsik wpadli na pomysł, który nie przyszedł do głowy nawet Feliksowi Dzierżyńskiemu.

Donos na pracodawcę

Według zapisów projektu ustawy, sygnalista to człowiek, który zaobserwuje nieprawidłowości w swoim miejscu pracy i zdecyduje się je ujawnić prokuratorowi. Ten ostatni zaś przyzna mu – na podstawie zapisów nowej ustawy – status sygnalisty. Osobnik legitymujący się takim statusem będzie podlegał specjalnej ochronie prawnej: pracodawca nie będzie mógł go zwolnić ani w żaden inny sposób szykanować. Chyba że zapłaci odprawę w wysokości… dwuletniej pensji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama / Advertisement

6 KOMENTARZE

  1. Jaki trzeba byc desperatem, zeby prowadzic firme w pl. Wystarczy sobie spokojnie prowadzic firme w Czechach i miec spokoj. Choc polskie mieronty z urzedzow robia donosy na polakow w Czechach. Polska to taki kraj w ktorym nikt nie moze miec za dobrze.

    • To więcej firm upaństwawiajmy i walczmy z korupcją, potem znowu nacjonalizujmy, i znów twórzmy służby kontrolne, a potem … itd. Aż znowu na wszystko bedą kartki i strajki stczniowców, qurw… ile razy potrzebujemy dostać po dupie od bolszewikow? Żeby zrozumiec, co to jest dorosły, wolny CZŁOWIEK!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here